dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Venku mrzne, farmářské trhy se přesto probouzí z krátkého zimního spánku
Ilustrační foto: archiv Archetyp, o.s.

Venku mrzne, farmářské trhy se přesto probouzí z krátkého zimního spánku

Farmářské tržiště na Jiřáku otevírá v sobotu 25. ledna již svou pátou sezónu. Tento rok také čeká farmářské trhy Jiřák jeden tržní den navíc a řada dalších novinek.

„Sezónu zahájíme tradiční českou zabijačkou a živou hudbou. Chceme otevření pojmout jako slavnost," říká Jiří Sedláček, předseda občanského sdružení Archetyp, které farmářské tržiště na Jiřáku organizuje.

Během ledna a února budou na trhu celkem dvě zabijačky, a to hned na zahájení 25. ledna, kde představí své výrobky řezník a uzenář František Foltýn z Tismic, a pak ve středu 12. února můžete ochutnávat zabíjačkové speciality Doupovských uzenin Josefa Pelanta.

Nakoupit si můžete jitrnice, jelítka, ovar, prejt, tlačenku, zabijačkový guláš nebo zabijačkovou polévku. K uzeninám přijde vhod studené pivo anebo speciálně upravené horké bylinkové pivo. K zakousnutí pak budou čerstvé rohlíčky nebo kváskový chléb a pro ty, kteří milují sladké, budou koláče, dortíky nebo ručně vyráběné sušenky. Poslední únorovou sobotu se bude servírovat pikantní maďarský guláš a široká nabídka maďarských uzenin od Zsoltiho.

Nový tržní den bude přidán po dobu hlavní sezóny českého ovoce a zeleniny. Návštěvníci se budou moci seznámit také s řadou nových tváří z řad farmářů a výrobců českých potravin.

Farmářské trhy na Náplavce na Rašínově nábřeží zahájí letošní sezónu v sobotu 15. února a chystají několik novinek, o kterých bude server Pražský patriot průběžně informovat. První letošní farmářské trhy na Kulaťáku (Vítězné náměstí) v Praze 6 se uskuteční v sobotu 8. března.


Autor: Renata Rákosová

Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Další články
Nahoru