Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Venkovní toalety v Praze 11 budou za zástěnou
Autorem vizualizace je ateliér Jensovsky

Venkovní toalety v Praze 11 budou za zástěnou

Ve třech lokalitách v Praze 11, v parku Křtinská u radnice, v parku u Chodovské tvrze a ve Volnočasovém areálu Kupeckého, vznikají základy pro umístění zástěn venkovních toalet.

Vzhledem k tomu, že se jedná se o atypický mobiliář, který se běžně neprodává, zástěny se právě vyrábějí v dílně.

Proto radnice nejdříve nechala zpracovat projekt, jehož cílem bylo vytvoření návrhu úplně nového prvku, který by používala u všech venkovních toalet na veřejných prostranstvích.

Realizace zástěn má dva důvody, jednak estetický, protože pohledově zakryje toalety a pak také zamezí tomu, aby toalety někdo povalil, což se často stávalo zejména v parku u Chodovské tvrze.


Autor: Hla

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru