dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Venkovní kluziště v Praze: Oproti loňsku čeká na bruslaře pár změn
Loni se na Ovocném trhu bruslilo, letos tam kluziště není. Foto: archiv

Venkovní kluziště v Praze: Oproti loňsku čeká na bruslaře pár změn

Možností venkovního bruslení v Praze letos ubylo. Kluziště nebude na Štvanici ani na Ovocném trhu, protože jejich provozovatelé nedostali finanční podporu od magistrátu. Nové kluziště naopak bude otevřeno pod Žižkovskou věží.

Jako v předchozích letech je venkovní kluziště na Františku v Praze 1 či v Karlíně, další se otevřou podle počasí. Za bruslení zaplatí Pražané většinou od 20 do 50 korun, půjčit brusle vyjde na dalších 50 korun.

Již od konce listopadu mohou lidé bruslit v centru Prahy. Kluziště na Františku, které má rozměry 20 krát 40 metrů, bude otevřené i o vánočních svátcích kromě Štědrého dne. Plánovaný provoz je až do března příštího roku.

V dopoledních hodinách a části dopoledne ho mohou využívat také pražské školy, v sobotu dopoledne je pak kluziště rezervováno pro veřejný hokej. Otevřeno má v pracovní dny od 8:00 do 17:30, o víkendu do 19:00.

Další možnost bruslení přibude ještě do Vánoc, podle počasí nejspíš v neděli nebo v pondělí. Nové kluziště letos bude v Mahlerových sadech pod Žižkovskou věží, bude mít 14 krát 30 metrů.

„Ledová plocha bude ozvučena a od odpoledních hodin také osvětlena," uvedla společnost Tower Park Praha v tiskové zprávě. U kluziště bude také možné si brusle půjčit nebo si nechat své nabrousit.

Otevřené bude každý den od 09:00 do 21:00. Od minulého týdne je možné bruslit také v Karlínském Spektru, které provozuje Dům dětí a mládeže. Kluziště je v provozu každý den od 10:00 do 20:00. Je možné si také pronajmout celou plochu, půjčovna bruslí ale v areálu není.

Venkovní kluziště bylo v provozu také v areálu Gutovka ve Strašnicích. Kvůli příliš teplému počasí ale byl jeho provoz dočasně zastaven. Počasí také zatím znemožňuje otevření kluziště na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Libni. „Zima je zatím příliš teplá na to, aby se podařilo led udržet v takovém stavu, aby se na něm dobře bruslilo," řekla ČTK Kateřina Nová ze správy Galerie Harfa.

Kluziště na Ovocném trhu letos nebude, nedostalo finance od magistrátu. „Praha dříve finančně přispívala. Letos v rámci partnerství požadovaná částka minulou radou nebyla schválena," uvedl na dotaz ČTK tiskový odbor magistrátu.

Ze stejných důvodů skončilo také kluziště na ostrově Štvanice. Kromě venkovních kluzišť nabízejí prostor pro veřejné bruslení také zimní stadiony, například ve Vokovicích, v Ice Areně v Letňanech nebo o víkendu na stadionech v Braníku nebo na Smíchově.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru