Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Víkendové tipy

Venkovní hra: Putovat za Ludmilou můžete i bez mobilu, s tištěnou verzí

Na vycházku za poznáním se mohou vydat i ti, kteří nejsou zdatní uživatelé chytrých telefonů a skenování QR kódů, četně dříve narozených. Vytištěné formuláře pro účast ve hře si můžete vyzvednout v informačním středisku v přízemí Úřadu MČ Praha 2 na náměstí Míru, nebo v pobočném středisku v Jaromírově ulici.

Formulář si můžete také sami stáhnout zde.

V záhlaví formuláře vyplňte své údaje. Registrace je na 1 osobu, ale můžete jít i ve skupině. Formulář pro účast ve hře má celkem 11 stránek. Registraci a instrukce najdete na první stránce. Dále už jsou popisy lokalit, kvízové otázky a nabídka pro zaškrtnutí správných odpovědí.  

S tužkou a papírem se můžete vydat na trasu s 19 zastávkami (délka 10 km), kterou lze projít i postupně, po částech, ve více dnech. Pořadí zastávek je pouze doporučené, můžete zvolit vlastní.

Hledejte na zastávkách na trase tabulky ke hře, opište si úryvek textu do tajenky a zaškrtněte nebo zakroužkujte jednu ze tří možných odpovědi na otázky. Za správnou odpověď získáte body.

Pro odpověď na otázky typu A se stačí pozorně rozhlédnout. Otázky typu B a C jsou vědomostní, o Praze 2 se dozvíte v Encyklopedii Prahy 2.

Vyplněné formuláře odevzdejte nejpozději do 30. září na infocentru v přízemí v Úřadu městské části Praha 2 na nám. Míru.

Do slosování o věcné ceny budou zařazeni soutěžící, kteří vyplní tajenku a získají alespoň 70 z celkových 100 bodů za správné odpovědi na otázky.
Autor: TZ, red

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Další články
Nahoru