dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Velocipedisté na Letné: na kolech budou tančit na operu a závodit o nejpomalejšího jezdce
Velocipedisté si dávají sraz na Letné každoročně. Foto: velocipedy.cz

Velocipedisté na Letné: na kolech budou tančit na operu a závodit o nejpomalejšího jezdce

Již 20. ročník setkání a jízdy pánů na vysokých kolech z celé České republiky se uskuteční v sobotu 2. října na Letenské pláni za kyvadlem. Návštěvníci akce Pražská Míle 2013 uvidí desítky velocipedů na jejich spanilé jízdě, při tanečním reji na hudbu a také při závodech na pomalost o Letenského šneka.

"Očekáváme účast minimálně třiceti jezdců s velocipedy. Program začne v deset hodin dopoledne Rejem pánů velocipedistů na vysokých kolech,“ uvedl Jan Šup z pořádajícího Českého klubu velocipedistů 1880. Zhruba deset vysokých kol bude kroužit v různých obrazcích na tóny předehry k opeře Straka zlodějka.

Součástí dopoledního programu bude i „závod“ Letenský šnek. Velocipedisté budou po šesti naráz vyrážet na trasu dlouhou patnáct metrů. Každý bude mít na zemi nakreslenou přímou dráhu, kterou nesmí opustit. Vyhrává ten, kdo dorazí do cíle jako poslední.

Program XX. Pražské míle

2. listopadu 2013, Letenská pláň, „za kyvadlem

10.00 Reje pánů velocipedistů z ČKV 1880 na vysokých kolech
na tóny předehry k opeře „Straka zlodějka“

10.20 Start jízdy po trase Pražské míle, soutěživí účastníci chvátají, ostatní jezdci dávají přednost ladnosti pohybu při souhře jezdce se strojem

10.45 po dojezdu jezdců opozdilých a nutném občerstvení příprava krátké dráhy na soutěž v pomalosti, kde jezdci svůj skutečný um předvedou

11.00 Závod vysokých kol v jízdě na pomalost " Letenský šnek " Skutečný závod pro přihlášené zájemce z řad jezdců na vysokých kolech. Podle počtu přihlášených budou jednotlivé rozjížďky a finále. Putovní cenu pro vítěze věnuje a předává předseda Českého klubu velocipedistů 1880.

11.30 Společné foto závodníků

11.40 Společné foto Českého klubu velocipedistů 1880

11.45 Ukončení oficiálního programu dopoledne. V případě zájmu veleváženého publika ještě jednou Reje pánů velocipedistů.

V průběhu celého dopoledne je diváctvu nabízena možnost občerstvení (do vyčerpání zásob), které je podávané Okrašlovacím spolkem dam ze zástupů fanynek Českého klubu velocipedistů

Velocipedisté na Letné


Další články
Nahoru