dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Pražské krimi

Velmi podivná „zábava“ dvou cizinců v Praze

Strážníci řešili dva cizince, kteří se měli bavit tím, že u Hořejšího rybníka stříleli na  ptáky a kachny. To potvrdili kolemjdoucí občané. Hlídka městské policie cizincům zbraň odebrala a podezření na přestupkové jednání oznámila  místně příslušnému správnímu orgánu.

Na linku tísňového volání 156 bylo v úterý večer oznámeno, že dva muži mají u  Hořejšího rybníka střílet na ptáky a kachny. Událost vyjela okamžitě prověřit hlídka z Prahy 9.

Asi 200 metrů od rybníka strážníci zahlédli dva muže, z nichž jeden měl v ruce zbraň a mířil jí do vzduchu. Hlídka ho proto okamžitě vyzvala, aby zbraň odložil a ustoupil od  ní.

Oba cizinci ve věku 29 a 49 let shodně tvrdili, že na žádné ptáky nestříleli. Jejich odpověď se neslučovala s výpovědí kolemjdoucích svědků, kteří uvedli, že jeden z nich několikrát vystřelil na kachny plující na  hladině.

Pro podezření z přestupku na úseku zemědělství a myslivosti a přestupku proti zákonu o zbraních a střelivu strážníci využili svého oprávnění a mužům oproti potvrzení odebrali zbraň. Dále se věcí bude zabývat příslušný správní orgán.


Zobnul si perníček a šup za volant!

Včera v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Další články
Nahoru