dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
Pražské krimi

Velmi podivná „zábava“ dvou cizinců v Praze

Strážníci řešili dva cizince, kteří se měli bavit tím, že u Hořejšího rybníka stříleli na  ptáky a kachny. To potvrdili kolemjdoucí občané. Hlídka městské policie cizincům zbraň odebrala a podezření na přestupkové jednání oznámila  místně příslušnému správnímu orgánu.

Na linku tísňového volání 156 bylo v úterý večer oznámeno, že dva muži mají u  Hořejšího rybníka střílet na ptáky a kachny. Událost vyjela okamžitě prověřit hlídka z Prahy 9.

Asi 200 metrů od rybníka strážníci zahlédli dva muže, z nichž jeden měl v ruce zbraň a mířil jí do vzduchu. Hlídka ho proto okamžitě vyzvala, aby zbraň odložil a ustoupil od  ní.

Oba cizinci ve věku 29 a 49 let shodně tvrdili, že na žádné ptáky nestříleli. Jejich odpověď se neslučovala s výpovědí kolemjdoucích svědků, kteří uvedli, že jeden z nich několikrát vystřelil na kachny plující na  hladině.

Pro podezření z přestupku na úseku zemědělství a myslivosti a přestupku proti zákonu o zbraních a střelivu strážníci využili svého oprávnění a mužům oproti potvrzení odebrali zbraň. Dále se věcí bude zabývat příslušný správní orgán.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Další články
Nahoru