dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Velký knižní čtvrtek: Válečný thriller Rozkazy z Berlína Simona Tolkiena

Ačkoli Simon Tolkien dědečkovo dílo miluje, vždy čtenáře upozorňuje, že elfy a hobity budou v jeho knihách hledat marně. Příběhy stojí pevně na zemi, nikoli ve Středozemi. Přesto mají s těmi dědečkovými jedno společné téma: boj dobra se zlem. Nejinak je tomu i ve čtenářsky úspěšném románu Rozkazy z Berlína z prostředí tajných služeb a dvojitých agentů, v němž Simon Tolkien do detailů vykresluje atmosféru válečného Londýna a drží čtenáře v napětí až do poslední stránky.

Děj románu se odehrává v roce 1940, kdy je Londýn dnem i nocí bombardován německými vzdušnými silami. Dvojitý agent zavrtaný v samém srdci britské tajné služby MI6 má v plánu zavraždit Winstona Churchilla.

Na stopu se mu však dostane mladý detektiv Trave, který postupně odhaluje motivy podivné smrti bývalého šéfa M16. Rozkazy z Berlína nejsou jen výborným detektivním příběhem, Simon Tolkien se v nich ukazuje jako skvělý vypravěč se smyslem pro psychologii postav i práci s historickými motivy.

Především jeho sugestivní popisy Londýna zmítaného válkou stojí a překvapivá analýza motivů jednání postav patří k silným stránkám tohoto románu.

Knihu si se slevou 12 % můžete objednat: Rozkazy z Berlína


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru