dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Velký knižní čtvrtek: Válečný thriller Rozkazy z Berlína Simona Tolkiena

Ačkoli Simon Tolkien dědečkovo dílo miluje, vždy čtenáře upozorňuje, že elfy a hobity budou v jeho knihách hledat marně. Příběhy stojí pevně na zemi, nikoli ve Středozemi. Přesto mají s těmi dědečkovými jedno společné téma: boj dobra se zlem. Nejinak je tomu i ve čtenářsky úspěšném románu Rozkazy z Berlína z prostředí tajných služeb a dvojitých agentů, v němž Simon Tolkien do detailů vykresluje atmosféru válečného Londýna a drží čtenáře v napětí až do poslední stránky.

Děj románu se odehrává v roce 1940, kdy je Londýn dnem i nocí bombardován německými vzdušnými silami. Dvojitý agent zavrtaný v samém srdci britské tajné služby MI6 má v plánu zavraždit Winstona Churchilla.

Na stopu se mu však dostane mladý detektiv Trave, který postupně odhaluje motivy podivné smrti bývalého šéfa M16. Rozkazy z Berlína nejsou jen výborným detektivním příběhem, Simon Tolkien se v nich ukazuje jako skvělý vypravěč se smyslem pro psychologii postav i práci s historickými motivy.

Především jeho sugestivní popisy Londýna zmítaného válkou stojí a překvapivá analýza motivů jednání postav patří k silným stránkám tohoto románu.

Knihu si se slevou 12 % můžete objednat: Rozkazy z Berlína


Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Dnes v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Další články
Nahoru