Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Velký distribuční týden v Praze 8
Foto: P8

Velký distribuční týden v Praze 8

Praha 8 reagovala na rozhodnutí Vlády ČR o povinném nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě „velkým distribučním týdnem“ s cílem pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit, ale také školským a sociálním zařízením. Během tohoto týdne radnice poskytla občanům celkem 71 260 ks respirátorů a 1000 litrů dezinfekce. 

„Pomoc lidem jsme rozdělili na dvě části – adresnou a neadresnou distribuci respirátorů a dezinfekce. Byli jsme schopni pokrýt nebývalý zájem, protože jsme už vloni velmi rozumně hospodařili s fondem covid a předzásobili jsme se,“ řekl Jiří Vítek, místostarosta Prahy 8, který zodpovídá i za krizové řízení městské části.

„Každým dnem se situace kolem pandemie vyvíjí a mění a musím proto velmi ocenit a poděkovat všem našim pracovníkům, kteří jednali velmi operativně a beze zbytku naplnili to známé krizové rčení – kdo rychle dává, dvakrát dává,“ doplnil starosta Prahy 8 Ondřej Gros

velky-distribucni-tyden-v-praze-8-1 Seniorům a lidem v hmotné nouzi vydávala radnice pomůcky tento týden třikrát: ve středu v Libni 3810 kusů respirátorů, ve čtvrtek v Ládví 9750 ks respirátorů a v pátek v Bohnicích 11 400 kusů respirátorů. Pravidla pro výdej respirátorů byla vždy stejná, tzn. na osobu připadla jedna sada respirátorů, to jsou 3 kusy. Dohromady radnice poskytla potřebným 24 960 ks respirátorů a 1000 l dezinfekce. Pomoc od radnice využilo 8320 lidí.

Do MŠ (všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům) a ZŠ (pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, zajišťujícím prezenční výuku) dodala radnice celkem 25 000 ks respirátorů. K tomu obdrželi respirátory nájemníci domů s pečovatelskou službou a klienti pečovatelské služby a klienti sociálního odboru celkem 17 000 kusů respirátorů. Organizaci SOS Praha 8 (Sociální a ošetřovatelské služby) poskytla radnice 3 000 kusů a charitativním organizacím RoSa a Misionářkám Lásky předala 1300 kusů.
Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru