dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Velký bratr tě sleduje! V Praze 8 přibudou kamery, město je jimi prošpikováno
Jejich pohledu jen tak neuniknete. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Velký bratr tě sleduje! V Praze 8 přibudou kamery, město je jimi prošpikováno

Osmá městská část pokračuje v budování Integrovaného bezpečnostního systému, v jehož rámci se bude kamerově monitorovat dalších osmnáct veřejných prostranství. Ta se tak připojí k jedenácti místům, která začala být sledována již loni.

„Výstavba kamerového systému se dostala do druhé fáze, kdy jsme od ochrany veřejných budov postoupili k osazování kamer ve veřejných prostranstvích, respektive v dosahu problémových míst. Ta máme vytipována ve spolupráci s policií, mnoho podnětů máme i od veřejnosti,“ říká radní Václav Musílek s tím, že záznam z kamer se po pár dnech likviduje.

Kamerové systémy byly v první fázi instalovány na veřejných objektech (například na budovách mateřských a základních škol) a postupně integrovány do Městského kamerového systému hl. m. Prahy.

Tento systém je budován od roku 1998. V Praze je díky němu velké množství míst, která jsou nepřetržitě sledována kamerami. Ty jsou vybaveny systémem nočního vidění. Pokud vás v Praze kamera natočí, systém nahrávku automaticky maže po několika dnech až po měsíci. V celé České republice jsou desítky tisíc bezpečnostních kamer.

Seznam míst, kde jsou v Praze instalovány kamery, je ZDE.

Loni radnice Prahy 8 pokročila v rozšiřování projektu a nechala umístit první kamerové systémy také v dosahu problematických veřejných ploch – tehdy bylo zahájeno monitorování jedenácti veřejných prostranství.

Kde v Praze 8 přibudou letos kamery:

• Libeň: Sokolovská / U Pošty, Novákových / Vacínova, Davídkova / Na Slovance, Davídkova / Střelničná, Sokolovská / Na Kopečku
• Karlín: Sokolovská / Ke Štvanici, Pernerova / Kollárova
• Kobylisy: Hovorčovická / Mirovická, Střížkovská / Děčínská, Střekovská / Tanvaldská, Frýdlantská / Ďáblická, Frýdlantská / Bešťákova, Horňátecká / Třeboradická, Šimůnkova
• Troja, Bohnice, Čimice: Pomořanská / Krynická, Písečná, Čimická / Libčická, Bukolská

Kde jsou od loňska:

• Libeň: Na Rokytce / Pivovarnická, Heydukova /Novákových, Nám. Dr. Holého, Pivovarnická / Bednářská, Lindnerova / Konšelská
• Karlín: Lyčkovo náměstí / Křižíkova, U Sluncové / Za Invalidovnou
• Kobylisy, Bohnice, Troja Střelničná: / Opálkova, Poznaňská, Čimická / Písečná, Čimická / K Pazderkám


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru