Dnes Pátek - oblacno 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby
Velkoobjemový kontejner v barvách Pražských služeb. Foto: PSAS

Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby

Svoz odpadu velkoobjemovými kontejnery bude pro hlavní město zajišťovat městská firma Pražské služby. Ve veřejné zakázce zvítězila s nabídkou zhruba 22,19 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek.

Velkoobjemové kontejnery jsou přistavovány v ulicích Prahy průběžně podle předem daného harmonogramu. Lidé do nich mohou objemnější předměty vyhazovat zdarma.

Vybraná firma musí zajistit celoplošný sběr objemného odpadu pomocí velkoobjemových kontejnerů o objemu minimálně deset metrů krychlových. U nich musí být obsluha.

Zajistit musí rovněž následnou likvidaci odpadu nebo jeho další zpracování, a to včetně například jeho dotřídění nebo likvidace nevyužitelného odpadu. Dodavatel může část služeb zajistit prostřednictvím subdodavatelů.

Na svoz musí mít firma alespoň 20 vozidel na přepravu kontejnerů a dalších pět na úklid jejich stanovišť. Vlastnit musí minimálně padesátku kontejnerů, které musí mít minimálně výše zmíněný objem deseti metrů krychlových.

Pražské služby jsou vlastněny hlavním městem a mají na starosti svoz a likvidaci odpadu. Provozují také spalovnu v Malešicích. Pražské služby loni svezly 257 754 tun směsného odpadu, což je o necelé procento meziročně více.

Na 59 592 tun meziročně mírně kleslo množství svezeného tříděného odpadu. Kromě společnosti odpad v Praze sváží ještě další firmy. Pravidelné přistavování kontejnerů Pražské služby dělaly i dosud.


Autor: ČTK

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

Včera v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

Včera v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Další články
Nahoru