Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby
Velkoobjemový kontejner v barvách Pražských služeb. Foto: PSAS

Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby

Svoz odpadu velkoobjemovými kontejnery bude pro hlavní město zajišťovat městská firma Pražské služby. Ve veřejné zakázce zvítězila s nabídkou zhruba 22,19 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek.

Velkoobjemové kontejnery jsou přistavovány v ulicích Prahy průběžně podle předem daného harmonogramu. Lidé do nich mohou objemnější předměty vyhazovat zdarma.

Vybraná firma musí zajistit celoplošný sběr objemného odpadu pomocí velkoobjemových kontejnerů o objemu minimálně deset metrů krychlových. U nich musí být obsluha.

Zajistit musí rovněž následnou likvidaci odpadu nebo jeho další zpracování, a to včetně například jeho dotřídění nebo likvidace nevyužitelného odpadu. Dodavatel může část služeb zajistit prostřednictvím subdodavatelů.

Na svoz musí mít firma alespoň 20 vozidel na přepravu kontejnerů a dalších pět na úklid jejich stanovišť. Vlastnit musí minimálně padesátku kontejnerů, které musí mít minimálně výše zmíněný objem deseti metrů krychlových.

Pražské služby jsou vlastněny hlavním městem a mají na starosti svoz a likvidaci odpadu. Provozují také spalovnu v Malešicích. Pražské služby loni svezly 257 754 tun směsného odpadu, což je o necelé procento meziročně více.

Na 59 592 tun meziročně mírně kleslo množství svezeného tříděného odpadu. Kromě společnosti odpad v Praze sváží ještě další firmy. Pravidelné přistavování kontejnerů Pražské služby dělaly i dosud.


Autor: ČTK

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Praha 5 vydala speciální číslo radničních novin, chce přiblížit problematiku územního rozvoje

18. ledna 2022 v 19:45

Ukázat komplexní proces od myšlenky k realizaci stavebního projektu včetně pravomocí městské části zasahovat do procesu výstavby na svém území. To je hlavní idea speciálu radničního časopisu Pětka, který se rozhodla vydat Praha 5.

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Ohlédnutí: Komunikace magistrátu se loni soustředila na očkování, podporu bydlení a pomoc lidem v nouzi

18. ledna 2022 v 11:12

Hlavní město se v roce 2021 při své komunikaci soustředilo mimo témata týkající se koronaviru a očkování také na jiné důležité aspekty života v hlavním městě. Kromě pandemie metropole nejvíce akcentovala podporu pro lidi ve finanční nouzi, ale také energetickou krizí. Ke konci roku převládla také...

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

18. ledna 2022 v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Další články
Nahoru