Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby
Velkoobjemový kontejner v barvách Pražských služeb. Foto: PSAS

Velkoobjemové kontejnery budou metropoli nadále svážet Pražské služby

Svoz odpadu velkoobjemovými kontejnery bude pro hlavní město zajišťovat městská firma Pražské služby. Ve veřejné zakázce zvítězila s nabídkou zhruba 22,19 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek.

Velkoobjemové kontejnery jsou přistavovány v ulicích Prahy průběžně podle předem daného harmonogramu. Lidé do nich mohou objemnější předměty vyhazovat zdarma.

Vybraná firma musí zajistit celoplošný sběr objemného odpadu pomocí velkoobjemových kontejnerů o objemu minimálně deset metrů krychlových. U nich musí být obsluha.

Zajistit musí rovněž následnou likvidaci odpadu nebo jeho další zpracování, a to včetně například jeho dotřídění nebo likvidace nevyužitelného odpadu. Dodavatel může část služeb zajistit prostřednictvím subdodavatelů.

Na svoz musí mít firma alespoň 20 vozidel na přepravu kontejnerů a dalších pět na úklid jejich stanovišť. Vlastnit musí minimálně padesátku kontejnerů, které musí mít minimálně výše zmíněný objem deseti metrů krychlových.

Pražské služby jsou vlastněny hlavním městem a mají na starosti svoz a likvidaci odpadu. Provozují také spalovnu v Malešicích. Pražské služby loni svezly 257 754 tun směsného odpadu, což je o necelé procento meziročně více.

Na 59 592 tun meziročně mírně kleslo množství svezeného tříděného odpadu. Kromě společnosti odpad v Praze sváží ještě další firmy. Pravidelné přistavování kontejnerů Pražské služby dělaly i dosud.


Autor: ČTK

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru