dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Unikátní fotografie vás ponoří do hlubin Bajkalu
Život v nejhlubším jezeře světa Bajkal. Foto: Olga Kamenskaya

Unikátní fotografie vás ponoří do hlubin Bajkalu

Poprvé v České republice představí již za necelý měsíc svou tvorbu fotografka a zároveň potápěčka Olga Kamenskaya. Autorka, která ve svém díle zaznamenává jedinečnou atmosféru přírodních scenérií jezera Bajkal, si pro tuzemskou premiéru vybrala Prahu.

První výstavu autorky v Čechách budou hostit prostory Ornamentální zahrady Botanické zahrady hlavního města Prahy v Troji.

Expozice „Bajkal. Království vody a ledu“ představí velkoformátové fotografie vyobrazující unikátní přírodní zákoutí nejhlubšího jezera světa a potrvá od 1. dubna do 5. května.

Přírodní světový unikát – sibiřské jezero Bajkal se nachází v centru asijského kontinentu na hranicích kraje Irkutsk a Republiky Burjatsko v Rusku. Jezero se táhne od severovýchodu k jihozápadu a má tvar obřího srpku měsíce. Je přes 630 kilometrů dlouhé a široké až 80 kilometrů.

Průměrnou hloubku má 730 a maximální dokonce 1680 metrů. Je nejhlubším jezerem na světě a zároveň velkou zásobárnou průzračně čisté vody jedinečné kvality. Moře svaté, jak Bajkalu říkají místní, je přírodní oblastí zahrnutou do seznamu světového dědictví UNESCO.

I když Olga Kamenskaya stále cestuje za fotografiemi na mnoho zajímavých míst planety, Bajkal navštívila za svůj život nejvíckrát a představuje pro ni velkou inspiraci.

Vášnivá potápěčka je vítězkou mnoha soutěží přírodních a podvodních fotografií. Účastnila se již mnoha expedic.

V roce 2010 vydala autorské fotoalbum „Bajkal. Království vody a ledu.“ V následujícím roce zahájila v Moskvě první profesionální výstavu se stejným názvem, která procestovala celé Rusko a následně pro velký zájem putovala do řady evropských zemí a měst. Nyní je na řade Praha.

Scenérie jezera Bajkal


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru