dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Změny v pražské MHD se blíží, přichystejte se na největší úpravy za poslední roky
Ilustrační foto: archiv

Změny v pražské MHD se blíží, přichystejte se na největší úpravy za poslední roky

Od dubna začnou platit největší změny v MHD za poslední roky. Vyvolá je spuštění provozu nového úseku linky metra A z Dejvické do Motola. Společnost Ropid, která plánuje a organizuje dopravu v Praze, zveřejnila kompletní návrh změn. Cestující se musí připravit na novinky u osmi desítek autobusových a čtrnácti tramvajových linek. Některé vzniknou, jiné zaniknou.

Máte konkrétní připomínky k návrhům na změny v pražské MHD od dubna 2015? Pošlete nám je na redakce@prazskypatriot.cz do konce ledna. 

Následně z nich vytvoříme článek, ale hlavně je všechny předáme nejen společnosti Ropid, ale zároveň i pražskému radnímu Petru Dolínkovi, který má v kompetenci pražskou dopravu.

Návrhy jednotlivých změn dostaly k posouzení radnice městských částí. Mají nyní zhruba dva týdny čas, aby se k návrhu vyjádřily. Od politiků se ozvaly první výtky.

„Vítáme vznik rychlého autobusového spojení s Andělem linkou 118. Zásadně však nesouhlasíme s omezením autobusových linek spojujících Břevnov s Hradčanskou a Vítězným náměstím,“ uvedla zástupkyně starosty Prahy 6 Petra Kolínská odpovědná za oblast dopravy.

Kritické poznámky k návrhu zazněly už i od Prahy 5. Radnici se například moc nezamlouvá omezení tramvajových linek mezi Andělem a sídlištěm Barrandov. Praha 7 naopak oceňuje posílení propojení dolních Holešovice a Letné. Pražské radnice vyzývají občany, aby vznesly své připomínky, pokud nějaké mají.

Anketa

Líbí se vám navrhované změny v MHD?

19%
(19%)
81%
(81%)
V následujících týdnech bude Ropid zvažovat a zapracovávat připomínky městských částí a občanů, následně bude výsledný návrh diskutovat s vedením města. To si rozhodne, zda návrhy, které by mohly znamenat další navýšení investic, podpoří. Zatím také není jasné, zda bude výsledný materiál schvalovat Rada hlavního města Prahy, případně pražské zastupitelstvo. Tak či tak, zhruba v půlce února by mělo být o dubnových změnách definitivně rozhodnuto.

Konkrétní návrhy změn v MHD od dubna 2015:

Návrh změn tramvajových linek v Praze 

Návrh změn autobusových linek – východ Prahy

Návrh změn autobusových linek – západ Prahy

Návrh změn příměstských autobusových linek  


Další články
Nahoru