dnes
Čtvrtek - skorojasno
14°C
zítra
Pátek - skorojasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Velké triky pro malou kuchyni
Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Ilustrační foto: Pixabay

Velké triky pro malou kuchyni

Žijete v menším bytě a chcete se pustit do renovace kuchyně? Pak věřte, že ani v mini kuchyňce se nemusíte vzdávat pohodlí a rezignovat na moderní vybavení. Právě naopak!  Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Jak na to? Nabízíme 10 triků, jak ušetřit cenné centimetry.

Vzdušná vestavba
Spotřebiče, které jsou základem kuchyně, volte vestavěné. Nebudete tak plýtvat cenný místem a pohledově nebudou kuchyni zbytečně zatěžovat, zůstanou skryté za dvířky kuchyňské linky. 
 

Nemusí být velké
Pokud mini kuchyně neslouží čtyřčlenné rodině, není třeba velkokapacitní myčka, chladnička, čtyř plotýnková varná deska nebo trouba o velkém objemu. Velikost spotřebičů přizpůsobte počtu členů domácnosti.
 

Multifunkční trouba
Nemusíte pořizovat zvlášť mikrovlnku a pečicí troubu, dnes existují i řešení dva v jednom. Multifunkční trouba zastane služby obou zmíněných spotřebičů.
 

Ukládejte do výšky
Bez ohledu na to, jak vysoký strop kuchyně nabízí, ukládejte do výšky. Málo používané věci (formičky na vánoční cukroví apod.) mohou být dostupné i ze stoličky. Jednou za rok není problém pro ně dostoupat.
 

Kuchyně na háku
Nepotřebujete skříně, zásuvky a police, kuchyňské pomůcky mohou viset na háčcích na liště nad kuchyňskou linkou. Uspoří tak místo, ale budou zároveň vždy po ruce.
 

Vyklápět, vysouvat!
Ve stísněných prostorách se uplatní vysouvací pracovní plochy, které v nečinnosti nebudou překážet. Část kuchyňské linky lze pojmout jako sklápěcí.
 

Rozkládací sezení
Pokud je vaše kuchyně zároveň jídelnou, je rozumné zařídit kout pro stolování rozkládacím stolem i židlemi. Dvě židle pro stálé obyvatele mohou být v rozloženém stavu nepřetržitě, ty pro případné hosty ale mohou čekat na svou příležitost v komoře či zavěšené na stěně.

Otevřete vrátka
Kuchyně s otevřenými úložnými prostory nepotřebuje tolik místa pro otvírání dvířek či vysouvání zásuvek. Je třeba ale mít smysl pro organizaci, ukládání i důležitost předmětů.
 

Jen to potřebné
V malé kuchyni nehromaďte nepraktické a nepotřebné předměty – dekorace a nepoužívané věci. Zabírají místo, prostor zbytečně zaplňují a sedá na ně prach.
 

Do každého koutu
Rohy jsou zapeklitým místem, ale dají se využít. Police vyrobené na míru umožní využít i tato místa. Sofistikované drátěné programy v rohu kuchyňské linky vysunete s otevřením dvířek a veškerý obsah máte přehledně pře sebou a na dosah.
 

Kam pro radu a nápady?
Pokud si nevíte rady, nebo by se vám hodila konzultace s odborníkem, stačí se vypravit na specializované veletrhy FOR DECOR & HOME, nebo FOR INTERIOR, které se konají na podzim na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Tam totiž bude pod jednou střechou k dispozici nejvíc odborných poraden i možností se inspirovat.

kuchynka-1-1


Mikroklima 2019. Praha 9 připravuje na červen ekologicko-dopravně výchovnou akci

18. března 2019 v 08:10

Odbor životního prostředí deváté městské části připravuje již 13. ročník ekologicko-dopravně výchovné akce s názvem Mikroklima 2019. Akce proběhne v Parku Přátelství na Proseku 6. června od 9 do 18 hodin.

Lékařka radí, jak můžete v práci překonat únavu. Aniž byste hnuli brvou a dělali ostatním divadlo…

6. března 2019 ve 13:43

I vy zažíváte v zaměstnání jeden ospalý den za druhým, cítíte se malátní a bez energie? MUDr. Michaela Tomanová, primářka Infinty Clinic, vám nabízí několik praktických tipů, jak si s únavou na pracovišti poradit. 

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tradiční jarní úklid startuje začátkem dubna

4. března 2019 v 08:07

V sobotu 6. dubna začne po celé republice jarní úklid zaměřený na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, měst a obcí. Tématem letošního ročníku zvolili organizátoři pneumatiky.

PVK představují tvůrce pražského kanalizačního systému

27. února 2019 ve 21:00

Praha měla to štěstí, že na vytvoření, dalšího budování a správě kanalizačního systému na počátku 20. století se podílely významné osobnosti mnohdy evropského formátu. Jaroslav Jásek, historik Pražských vodovodů a kanalizací představí, které osobnosti se na budování systému...

Statisíce pacientů v Česku bohužel tento předepsaný postup nedodržují a riskují svůj život. Lidé s těmito problémy jsou pak nejčastějšími hříšníky

26. února 2019 ve 12:50

  Kolik berete léků? Umíte je vyjmenovat? Stalo se Vám, že jste neužíval své léky dle doporučení lékaře? … tyto a další otázky budou v březnu klást svým pacientům praktičtí lékaři a internisté ve 150 ambulancích po celé ČR. Účelem je se dozvědět, proč tolik pacientů nedodržuje předepsanou léčbu....

Sbírku domácích spotřebičů loni nejvýznamněji obohatil kuchyňský robot z 60. let

25. února 2019 ve 12:17

Již druhý ročník projektu s názvem „Máte doma muzejní kousek?“ vyhodnotili v těchto dnech jeho organizátoři, Národní technické muzeum (NTM) a kolektivní systém ELEKTROWIN. Lidé v něm od března do prosince 2018 prostřednictvím e-mailů nabízeli zajímavé spotřebiče, ze kterých si kurátoři sbírek...

Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

17. února 2019 v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Další články
Nahoru