dnes
Středa - jasno
12°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Velké triky pro malou kuchyni
Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Ilustrační foto: Pixabay

Velké triky pro malou kuchyni

Žijete v menším bytě a chcete se pustit do renovace kuchyně? Pak věřte, že ani v mini kuchyňce se nemusíte vzdávat pohodlí a rezignovat na moderní vybavení. Právě naopak!  Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Jak na to? Nabízíme 10 triků, jak ušetřit cenné centimetry.

Vzdušná vestavba
Spotřebiče, které jsou základem kuchyně, volte vestavěné. Nebudete tak plýtvat cenný místem a pohledově nebudou kuchyni zbytečně zatěžovat, zůstanou skryté za dvířky kuchyňské linky. 
 

Nemusí být velké
Pokud mini kuchyně neslouží čtyřčlenné rodině, není třeba velkokapacitní myčka, chladnička, čtyř plotýnková varná deska nebo trouba o velkém objemu. Velikost spotřebičů přizpůsobte počtu členů domácnosti.
 

Multifunkční trouba
Nemusíte pořizovat zvlášť mikrovlnku a pečicí troubu, dnes existují i řešení dva v jednom. Multifunkční trouba zastane služby obou zmíněných spotřebičů.
 

Ukládejte do výšky
Bez ohledu na to, jak vysoký strop kuchyně nabízí, ukládejte do výšky. Málo používané věci (formičky na vánoční cukroví apod.) mohou být dostupné i ze stoličky. Jednou za rok není problém pro ně dostoupat.
 

Kuchyně na háku
Nepotřebujete skříně, zásuvky a police, kuchyňské pomůcky mohou viset na háčcích na liště nad kuchyňskou linkou. Uspoří tak místo, ale budou zároveň vždy po ruce.
 

Vyklápět, vysouvat!
Ve stísněných prostorách se uplatní vysouvací pracovní plochy, které v nečinnosti nebudou překážet. Část kuchyňské linky lze pojmout jako sklápěcí.
 

Rozkládací sezení
Pokud je vaše kuchyně zároveň jídelnou, je rozumné zařídit kout pro stolování rozkládacím stolem i židlemi. Dvě židle pro stálé obyvatele mohou být v rozloženém stavu nepřetržitě, ty pro případné hosty ale mohou čekat na svou příležitost v komoře či zavěšené na stěně.

Otevřete vrátka
Kuchyně s otevřenými úložnými prostory nepotřebuje tolik místa pro otvírání dvířek či vysouvání zásuvek. Je třeba ale mít smysl pro organizaci, ukládání i důležitost předmětů.
 

Jen to potřebné
V malé kuchyni nehromaďte nepraktické a nepotřebné předměty – dekorace a nepoužívané věci. Zabírají místo, prostor zbytečně zaplňují a sedá na ně prach.
 

Do každého koutu
Rohy jsou zapeklitým místem, ale dají se využít. Police vyrobené na míru umožní využít i tato místa. Sofistikované drátěné programy v rohu kuchyňské linky vysunete s otevřením dvířek a veškerý obsah máte přehledně pře sebou a na dosah.
 

Kam pro radu a nápady?
Pokud si nevíte rady, nebo by se vám hodila konzultace s odborníkem, stačí se vypravit na specializované veletrhy FOR DECOR & HOME, nebo FOR INTERIOR, které se konají na podzim na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Tam totiž bude pod jednou střechou k dispozici nejvíc odborných poraden i možností se inspirovat.

kuchynka-1-1


Lékaři hledají v Česku 300 000 lidí, kteří mají tuto závažnou nemoc a neví o tom. V počátečních stadiích ji totiž lidé zaměňují nebo její projevy ignorují

12. listopadu 2018 ve 22:41

„Hledá se 300 000“, takto by zněl titulek pomyslného inzerátu plicních lékařů, kteří se snaží najít ty, jež mají závažnou plicní nemoc a neví o tom. Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) v ČR ročně „zabije“ 3 500 lidí, fatálním následkům choroby se lze přitom vyhnout včasným zahájením léčby a...

Konzultace a pochod proti diabetu na Karlově náměstí

10. listopadu 2018 v 18:10

Karlovo náměstí nabídne ve středu 14. listopadu od 10 do 17 hodin při příležitosti Světového dne diabetu konzultace ke stravování, pohybu nebo k rizikům onemocnění srdce a cév ve stanu u vchodu do metra.

V České republice se aktuálně léčí přes 936 tisíc lidí s touto diagnózou. To ale není celkové číslo. Přibývá těch, u nichž zůstává skryta. Když se objeví tyto příznaky, je čas zajít k lékaři

9. listopadu 2018 ve 22:46

Polovina lidí s diabetem se obává zařadit do života nové aktivity bez konzultace s lékařem, potvrdil květnový průzkum mezi českými diabetiky.  Jakákoli „novinka“, například i jinak doporučovaný pohyb nebo dieta, totiž může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Cílem léčby je přitom právě udržet tuto...

Voda pro Afriku má letos sílu lva

9. listopadu 2018 v 07:53

Začátkem listopadu spustil Nadační fond Veolia již devátý ročník benefičního prodeje dárkových předmětů, jehož 100% výtěžek přispěje k zajištění lepšího přístupu k pitné vodě v další lokalitě jižní Etiopie. Hlavním partnerem projektu a zároveň realizátorem všech prací v terénu je česká nezisková...

Toto onemocnění se objevuje stále u většího počtu lidí a také v nižším věku, než v minulosti. Rozchodit se nedá, léčit také ne, ale o to důležitější je podchycení v počáteční fázi

7. listopadu 2018 ve 20:08

Artróza je jedno z nejčastějších kloubních onemocnění, které se objevuje u stále většího počtu lidí ve stále nižším věku. Postihuje dokonce i třicátníky. Ve věkové kategorii 45 až 65 let pak trpí tímto onemocněním 40 % lidí. Charakteristickými příznaky artrózy jsou bolesti kloubů, začínající...

Café by Veolia bojuje s odpadem. Kávu prodává se slevou do vlastního hrnku

1. listopadu 2018 ve 21:23

Kavárna Café by Veolia na pražském Florentinu nově nabízí kávu nebo čaj do vlastního hrnku se slevou 10 procent. Bojuje tím za snížení množství odpadu, kterému se dá předejít. Především proti jednorázovým kelímkům. 

Tato bolest dokáže udeřit náhle a bez ohledu na věk, podle primářky Tomanové se těmto zdravotním problémům dá předejít

1. listopadu 2018 v 17:47

Bolesti kloubů umí udeřit náhle a bez ohledu na věk. K nejproblémovějším patří kolenní, hlezenní a kyčelní klouby. Chcete-li předcházet zdravotním problémům, vyvarujte se nadměrnému přetěžování kloubů, hlídejte si váhu, dbejte na výživu a zdravý životní styl.

Sladký život na Andělu

31. října 2018 v 08:08

Nechte si ve středu 14. listopadu na pěší zóně Anděl hýčkat své chuťové pohárky záplavou cukrovinek, dortů, sladkých pokrmů, nápojů a delikates. Bude připraveno přes 30 stánků s nepřeberným výběrem čokolád, francouzských makronek, sicilských cannoli, belgických pralinek, amerických donuts či...

Cílem není strašit, ale... jeho nebezpečí spočívá hlavně v tom, že se málokdy objevuje samostatně! Pozor, tito pacienti mají třikrát vyšší riziko infarktu myokardu a čtyřikrát vyšší riziko mrtvice

29. října 2018 ve 21:00

Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z hlavních příčin úmrtí diabetiků. Pacienti s cukrovkou mají třikrát vyšší riziko infarktu myokardu a čtyřikrát vyšší riziko mrtvice. Většině kardiovaskulárních příhod však lze předcházet. Důležitá je životospráva – pozitivní ovlivnění klasických...

Další články
Nahoru