dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
20°C
Velké triky pro malou kuchyni
Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Ilustrační foto: Pixabay

Velké triky pro malou kuchyni

Žijete v menším bytě a chcete se pustit do renovace kuchyně? Pak věřte, že ani v mini kuchyňce se nemusíte vzdávat pohodlí a rezignovat na moderní vybavení. Právě naopak!  Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Jak na to? Nabízíme 10 triků, jak ušetřit cenné centimetry.

Vzdušná vestavba
Spotřebiče, které jsou základem kuchyně, volte vestavěné. Nebudete tak plýtvat cenný místem a pohledově nebudou kuchyni zbytečně zatěžovat, zůstanou skryté za dvířky kuchyňské linky. 
 

Nemusí být velké
Pokud mini kuchyně neslouží čtyřčlenné rodině, není třeba velkokapacitní myčka, chladnička, čtyř plotýnková varná deska nebo trouba o velkém objemu. Velikost spotřebičů přizpůsobte počtu členů domácnosti.
 

Multifunkční trouba
Nemusíte pořizovat zvlášť mikrovlnku a pečicí troubu, dnes existují i řešení dva v jednom. Multifunkční trouba zastane služby obou zmíněných spotřebičů.
 

Ukládejte do výšky
Bez ohledu na to, jak vysoký strop kuchyně nabízí, ukládejte do výšky. Málo používané věci (formičky na vánoční cukroví apod.) mohou být dostupné i ze stoličky. Jednou za rok není problém pro ně dostoupat.
 

Kuchyně na háku
Nepotřebujete skříně, zásuvky a police, kuchyňské pomůcky mohou viset na háčcích na liště nad kuchyňskou linkou. Uspoří tak místo, ale budou zároveň vždy po ruce.
 

Vyklápět, vysouvat!
Ve stísněných prostorách se uplatní vysouvací pracovní plochy, které v nečinnosti nebudou překážet. Část kuchyňské linky lze pojmout jako sklápěcí.
 

Rozkládací sezení
Pokud je vaše kuchyně zároveň jídelnou, je rozumné zařídit kout pro stolování rozkládacím stolem i židlemi. Dvě židle pro stálé obyvatele mohou být v rozloženém stavu nepřetržitě, ty pro případné hosty ale mohou čekat na svou příležitost v komoře či zavěšené na stěně.

Otevřete vrátka
Kuchyně s otevřenými úložnými prostory nepotřebuje tolik místa pro otvírání dvířek či vysouvání zásuvek. Je třeba ale mít smysl pro organizaci, ukládání i důležitost předmětů.
 

Jen to potřebné
V malé kuchyni nehromaďte nepraktické a nepotřebné předměty – dekorace a nepoužívané věci. Zabírají místo, prostor zbytečně zaplňují a sedá na ně prach.
 

Do každého koutu
Rohy jsou zapeklitým místem, ale dají se využít. Police vyrobené na míru umožní využít i tato místa. Sofistikované drátěné programy v rohu kuchyňské linky vysunete s otevřením dvířek a veškerý obsah máte přehledně pře sebou a na dosah.
 

Kam pro radu a nápady?
Pokud si nevíte rady, nebo by se vám hodila konzultace s odborníkem, stačí se vypravit na specializované veletrhy FOR DECOR & HOME, nebo FOR INTERIOR, které se konají na podzim na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Tam totiž bude pod jednou střechou k dispozici nejvíc odborných poraden i možností se inspirovat.

kuchynka-1-1


U nás je diagnostikovaná pravděpodobně jen polovina pacientů, kteří touto nemocí trpí. K lékaři míří často bohužel až v pozdějších fázích onemocnění. Vyhlídky nejsou růžové, počet nemocných se má zdvojnásobit

Včera v 08:23

V pátek 21. září si celý svět připomíná Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jeho cílem je upozornit na problematiku tohoto onemocnění a informovat o možnostech prevence a léčby. U nás je však problém alzheimeriků širší. Diagnostikována je jich pravděpodobně pouze polovina, a to ještě v pozdních...

Konzultace, terapie, prevence. Den zdraví a životního stylu s Prahou 5

Včera v 07:48

V pondělí 24. září se v zasedací místnosti Zastupitelstva MČ Praha 5 koná Den zdraví a životního stylu. Od 14 do 18 hodin vám poradí odborníci v oblastech dermatologické analýzy znamének, oční prevence, dentální prevence, rehabilitační terapie, analýzy tělesné stavby těla na tzv. chytré váze...

Be happy s epi poukáže na peripetie s epilepsií

19. září 2018 ve 12:01

Na náměstí Jiřího z Poděbrad se 25. září od 14 hodin koná akce „Koncert ke dni epilepsie, aneb Be happy s epi“, která chce podpořit nemocné s epilepsií.

Marius Gabriel: Návrhář

18. září 2018 v 10:53

Román o počátku kariéry Christiana Diora. Paříž, rok 1944. Celé město oslavuje osvobození Francie a čerstvě vdaná Copper Reilly je uvězněná v nešťastném manželství. Místo, aby se jako novinářka věnovala kariéře, sedí doma a čeká na záletného muže. Jedna manželova nevěra stíhá druhou, až pohár...

Jane Lythellová: Zničím tě a vezmu si, co je mé

18. září 2018 v 10:48

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku

Je to nemoc dnešní doby, jsou už i dvacetiletí pacienti. Velká pravděpodobnost, že se může týkat i vás. Primářka Tomanová má praktické rady, jak se můžete vyhnout problémům

16. září 2018 ve 22:12

Mnoho lidí používá tablety na denní bázi. Bohužel při častém, a hlavně špatném držení může vzniknout Tabletové (iPadové) rameno neboli tzv. iPad shoulder. Jedná se novodobý termín, který se v posledních letech často používá v souvislosti s bolestí ramen ve spojení s dlouhodobým používáním tabletů,...

Rada vybrala společnost pro sběr nepoužitelných léků z lékáren

14. září 2018 v 11:07

O výběru nejvhodnější nabídky veřejné zakázky na zajištění sběru, svozu a odstranění nepoužitelných léčiv z lékáren na území hlavního města dnes rozhodla Rada hl. m. Prahy. Vítězem se stala společnost EKOM CZ, a. s. s nabídkovou cenou 2 520 000 korun bez DPH, smlouva bude uzavřena od 1. 10. 2018...

Praha 1 podpořila bezplatnou prevenci melanomu

14. září 2018 v 07:38

Bezplatné vyšetření pigmentových znamének předními českými dermatology se konalo v sobotu 8. září v budově České pošty v Jindřišské ulici. Akce byla součástí dlouholeté kampaně s názvem „Stan proti melanomu“, zaměřené na prevenci rakoviny kůže a vedené prof. Petrem...

Tyto problémy jsou docela intimní, ale týkají se každé čtvrté ženy nad 35 let a každého čtvrtého muže nad 40 let. Příčin může být hodně a jsou i dost nečekané. A může jít o příznak závažné nemoci..

12. září 2018 v 06:55

Močový měchýř je svalový vak, který se dokáže roztáhnout natolik, aby zadržel až 500 ml tekutiny, u starších lidí může být kapacita nižší. Pokud se měchýř z poloviny naplní, nervová zakončení informují mozek, že je čas ho vyprázdnit. Moč vytéká močovou trubicí, kterou uzavírají dva svěrače. Je-li...

Další články
Nahoru