dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - polojasno
2°C
Velké triky pro malou kuchyni
Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Ilustrační foto: Pixabay

Velké triky pro malou kuchyni

Žijete v menším bytě a chcete se pustit do renovace kuchyně? Pak věřte, že ani v mini kuchyňce se nemusíte vzdávat pohodlí a rezignovat na moderní vybavení. Právě naopak!  Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Jak na to? Nabízíme 10 triků, jak ušetřit cenné centimetry.

Vzdušná vestavba
Spotřebiče, které jsou základem kuchyně, volte vestavěné. Nebudete tak plýtvat cenný místem a pohledově nebudou kuchyni zbytečně zatěžovat, zůstanou skryté za dvířky kuchyňské linky. 
 

Nemusí být velké
Pokud mini kuchyně neslouží čtyřčlenné rodině, není třeba velkokapacitní myčka, chladnička, čtyř plotýnková varná deska nebo trouba o velkém objemu. Velikost spotřebičů přizpůsobte počtu členů domácnosti.
 

Multifunkční trouba
Nemusíte pořizovat zvlášť mikrovlnku a pečicí troubu, dnes existují i řešení dva v jednom. Multifunkční trouba zastane služby obou zmíněných spotřebičů.
 

Ukládejte do výšky
Bez ohledu na to, jak vysoký strop kuchyně nabízí, ukládejte do výšky. Málo používané věci (formičky na vánoční cukroví apod.) mohou být dostupné i ze stoličky. Jednou za rok není problém pro ně dostoupat.
 

Kuchyně na háku
Nepotřebujete skříně, zásuvky a police, kuchyňské pomůcky mohou viset na háčcích na liště nad kuchyňskou linkou. Uspoří tak místo, ale budou zároveň vždy po ruce.
 

Vyklápět, vysouvat!
Ve stísněných prostorách se uplatní vysouvací pracovní plochy, které v nečinnosti nebudou překážet. Část kuchyňské linky lze pojmout jako sklápěcí.
 

Rozkládací sezení
Pokud je vaše kuchyně zároveň jídelnou, je rozumné zařídit kout pro stolování rozkládacím stolem i židlemi. Dvě židle pro stálé obyvatele mohou být v rozloženém stavu nepřetržitě, ty pro případné hosty ale mohou čekat na svou příležitost v komoře či zavěšené na stěně.

Otevřete vrátka
Kuchyně s otevřenými úložnými prostory nepotřebuje tolik místa pro otvírání dvířek či vysouvání zásuvek. Je třeba ale mít smysl pro organizaci, ukládání i důležitost předmětů.
 

Jen to potřebné
V malé kuchyni nehromaďte nepraktické a nepotřebné předměty – dekorace a nepoužívané věci. Zabírají místo, prostor zbytečně zaplňují a sedá na ně prach.
 

Do každého koutu
Rohy jsou zapeklitým místem, ale dají se využít. Police vyrobené na míru umožní využít i tato místa. Sofistikované drátěné programy v rohu kuchyňské linky vysunete s otevřením dvířek a veškerý obsah máte přehledně pře sebou a na dosah.
 

Kam pro radu a nápady?
Pokud si nevíte rady, nebo by se vám hodila konzultace s odborníkem, stačí se vypravit na specializované veletrhy FOR DECOR & HOME, nebo FOR INTERIOR, které se konají na podzim na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Tam totiž bude pod jednou střechou k dispozici nejvíc odborných poraden i možností se inspirovat.

kuchynka-1-1


Desatero bezpečnosti na horách

24. prosince 2018 v 08:06

Znáte pravidla bezpečného pohybu na horách v zimě? Měli byste, ať už se chystáte do volného terénu pěšky, na sněžnicích nebo na skialpových lyžích. „Do hor se chodí s respektem. Nebezpečí zde je a bude. Zodpovědným chováním ho lze snížit na minimum, ale nikdy nejde úplně vytěsnit,“ říká horský...

Tento pokles může vést až k úmrtí, navíc v sobě skrývá jednu zákeřnost. Účinná pomoc je přitom snadná, ale...

23. prosince 2018 ve 22:28

Počet lidí s diagnostikovaným diabetem, tzv. cukrovkou, v České republice stoupá. Podle posledních statistik se s tímto onemocněním léčí přes 900 tisíc Čechů. Posádky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy vyjížděly k pacientům, u kterých došlo ke zhoršení zdravotního stavu v důsledku...

Bolesti zad a nohou postihuje stále více dětí

23. prosince 2018 v 08:57

Třetina českých prvňáčků má deformovaná chodila, trápí je například ploché nohy nebo vybočené malíčky. Mnoho děti také trpí častou bolesti zad „Příčinou bolestí je většinou nekvalitní a nevhodná obuv, která zabraňuje správnému postavení a funkci nohy. Za problémy se zády zase může často...

Spotřeba antidepresiv v Česku stoupá, u vyhoření záleží na profesi

18. prosince 2018 v 11:45

I když se průměrný věk dožití člověka celosvětově prodlužuje, větší část tohoto nárůstu pokrývají roky života strávené ve špatném zdravotním stavu. Podle celosvětové studie WHO Global Burden of Disease (GBD), která se zabývá zátěží lidstva různými nemocemi (DALY – Disability Adjusted Life Years),...

Nové cvičební stroje pro pacienty v Thomayerově nemocnici

12. prosince 2018 v 07:18

Pacienti Thomayerovy nemocnice mohou nově využívat venkovní rehabilitační stroje, které byly pořízeny díky grantu Nadace České spořitelny. V rámci projektu – Cvičíme se seniory v Thomayerově nemocnici a vznikl mezi Pavilony A1 a A2 TN cvičební prostor se několika stroji, které jsou určeny na...

MUDr. Michaela Tomanová: Správná péče o nohy

5. prosince 2018 v 10:36

Zdraví našich nohou celkově ovlivňuje naše tělo, protože většina fyzických činností je spojena s chodidly. Primářka pražské Infinity Clinic MUDr. Michaela Tomanová odpovídá na dotazy spojené se správnou péčí o naše chodidla.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Další články
Nahoru