dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Velká výstavba na Smíchově může začít, o mostě se bude jednat
Smíchov se změní k nepoznání. Vizualizace: sekyragroup.cz

Velká výstavba na Smíchově může začít, o mostě se bude jednat

Pražští zastupitelé dnes schválili změnu územního plánu týkající se toho, že na území Smíchova – od Lihovaru až po Smíchovské nádraží – vznikne výstavba bytů, kancelářských budov, náměstí, pěší zóny, centrálního parku, parkoviště a autobusového terminálu.

Investorem je společnost Sekyra Group, která po rozhodnutí zastupitelů může začít žádat o potřebná povolení a poté stavět. Předpokládané náklady se pohybují kolem 15 miliard korun.

Podle ČTK zastupitelé svým rozhodnutím odstranili stavební uzávěru a území se tak „otevřelo“ výstavbě. Změna se týká území ohraničeném ulicemi Ostrovského, Nádražní, Dobříšskou, Radlickou a nadjezdem ulice Na Zlíchově. Pro záměr hlasovali zastupitelé TOP 09, ČSSD i velká část opozice.

Most z Lihovaru na Dvorce

Aby se odtamtud mohli lidé dobře dostávat na pravý břeh řeky, je třeba ještě přemostit Vltavu. Most by měl vést ze smíchovského Lihovaru na podolské Dvorce. Týkal by se území Prahy 5, Prahy 4 a Prahy 2.

Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) by most ulehčil mostu u Tančícího domu. Přemostěním Vltavy se ale podle něj zastupitelstvo ještě bude zabývat – počítá se asi s pěti přemostěními.

Zastupitelka Aleksandra Udženija (ODS) z Prahy 2 uvedla, že si neumí most představit – už nyní se podle ní druhá městská část vybydluje, například Legerova či Sokolská ulice. Most by podle ní městskou část ještě více zatížil.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru