dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Velká voda omezila i provoz městské knihovny. Kdy se vrátí k normálu?
Knihy a dokumenty byly přesunuty ze suterénu ústřední knihovny o patro výše do prostor půjčovny. Foto: Irena Šormová

Velká voda omezila i provoz městské knihovny. Kdy se vrátí k normálu?

Povodně měly dopad i na provoz několika poboček městské knihovny, včetně hlavní budovy na Mariánském náměstí. Život této instituce se začne příští týden vracet k normálu.

V pondělí bude obnoven provoz pobočky Holešovice, ale zatím bez internetové studovny. O den později se otevře michelská pobočka. Obě knihovny budou mít otevřeno podle své běžné otevírací doby.

„Provoz Ústřední knihovny na Mariánském náměstí obnovíme v průběhu příštího týdne, v závislosti na výšce vody a hrozícímu nebezpečí průsaku do suterénních prostor,“ uvedla tisková mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Kulturní a vzdělávací akce v sálech se začnou konat pravděpodobně od poloviny příštího týdne. Ostatní pobočky, včetně bibliobusů fungují podle běžných provozních dob. Všechny výpůjčky a splněné rezervace jsou prodluženy o další týden.


Autor: Renata Rákosová

České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru