dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Velká rekonstrukce Moskevské jde zatím podle plánu
Probíhající rekonstrukce. Foto: MČ Praha 10

Velká rekonstrukce Moskevské jde zatím podle plánu

Radikální obnova vršovické ulice Moskevská, která má proměnit tuto část Prahy 10 v prodloužené centrum metropole, vstoupila do další etapy. Rekonstrukce kanalizace se přesouvá směrem k Husovu sboru. Do soutěsky mezi ulicemi Francouzská a Heroldovy sady již brzy nastoupí dělníci dopravního podniku položit nové koleje.

„Přiznám se, že jsme se během rekonstrukce kanalizace v soutěsce obávali nějakého nemilého překvapení. Přece jen bylo potrubí na tomto mimořádně zatíženém místě staré přes sto let. Nakonec však generální oprava proběhla bez komplikací a v termínu daném harmonogramem,“ uvádí říká místostarostka pro územní rozvoj Ivana Cabrnochová (Strana zelených), která má obnovu Vršovic na starosti.

Přestavba už skončila na Francouzské, kde se nyní připravuje výstavba bezbariérových zastávek. Díky dohodě s dopravním podnikem zde bude o jedno nástupiště navíc a ty budou ještě upraveny jak pro provoz tramvají, tak pro autobus. Také se zde plánuje vyznačení vyhrazených pruhů pro cyklisty.

Vedle samotné ulice probíhají dokončovací práce také na stavbě historické Rangherky, které místní přezdívají Vršovický zámeček. Po kolaudaci se tato budova stane domovem pro seniory, v přízemí bude otevřena jedna z nejhezčích svatebních síní v Praze.

Při přestavbě Moskevské ulice bylo podle Cabrnochové významné zapojení veřejnosti do procesu přípravy rekonstrukce. „Přímo na místě jsme se ptali uživatelů ulice na jejich přání, vize, očkávání i obavy. Výsledkem této spolupráce úřadu s občany je taková podoba ulice, která bude vyhovovat občanům Vršovic, jejich návštěvníkům i místním živnostníkům,“ sdělila.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru