dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Velká nádhera na břehu Vltavy, letní kino ve Žlutých lázních zve na promítání zdarma
Letní kino ve Žlutých lázních. Foto: archiv

Velká nádhera na břehu Vltavy, letní kino ve Žlutých lázních zve na promítání zdarma

Aperol Spritz kino u Vltavy nabídne v úterý 22. července jeden z pomyslných vrcholů letošní sezóny – promítání oscarového snímku Velká nádhera (nejlepší zahraniční snímek loňského roku). Film, který v českých kinech ještě stále plní sály, uvidí návštěvníci Žlutých lázní pod širým nebem a zadarmo.

Letní kino u Vltavy se i v letošním roce těší neutuchajícímu zájmu Pražanů. Během pěti úterních večerů přilákalo do Žlutých lázní téměř 15 000 diváků. Poslední tři projekce nabídnou kromě snímku Velká nádhera i filmy Ginger a Fred a Nástrahy velkoměsta.

„Jsme potěšeni tak velkým zájmem veřejnosti. Návštěvnost překonává všechna naše očekávání. Rádi bychom poděkovali všem náštěvníkům Aperol Spritz kina za přízeň a pozvali je na zbývající tři projekce,“ dodává Lenka Vyžďurová z organizačního týmu Aperol Spritz kina u Vltavy.

Na Sorrentinův snímek Velká nádhera stylově naváže tématicky spřízněný Felliniho film Ginger a Fred. Oproti původnímu záměru nebude tento mistrovský opus o stárnutí a povrchnosti moderního světa poslední projekcí letošního ročníku. Promítání klasické komedie Nástrahy velkoměsta bylo pro nepřízeň počasí přesunuto na 5. srpna.

Projekce začínají po setmění, ale návštěvníci jsou vítáni již v podvečerních hodinách. Snímky jsou promítány v originálním znění s českými titulky. Vstup do letního kina je zdarma.

Program letního kina ve Žlutých lázních:

22.7. Velká nádhera (Paolo Sorrentino | 2013)
29.7. Ginger a Fred (Federico Fellini | 1986)
5.8. Nástrahy velkoměsta (Franco Castellano, Giuseppe Moccia | 1984)


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru