dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Velká akvária s vltavskými rybami uvidíte v čapadle pražské náplavky
Stálá expozice vltavských ryb vznikne ve zdi náplavky v prostorech, které jsou nyní nepřístupné. V pozadí je restaurace Vltava a Palackého most. Foto: Jan Puci

Velká akvária s vltavskými rybami uvidíte v čapadle pražské náplavky

Stálá výstava vltavských ryb se měla otevřít už loni na podzim ve zdi náplavky pod Rašínovým nábřežím. Projekt nakonec nabere více než roční zpoždění. Do expozice se zhruba deseti velkoobjemovými akvárii plnými známých ryb českých řek se podívají zájemci příští rok na jaře.

„Projekt je před dokončením a jeho spuštění připravujeme na jarní zahájení plaveb do zoo v roce 2015,“ sdělil serveru Pražský patriot ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

Expozice se usídlí v jednom z takzvaných čapadel, což jsou prostory ve zdi náplavky, které původně sloužily většinou k uskladnění dřeva i ledu a dnes jsou v některých z nich zázemí pro bary a další provozovny.

capadlo-naplavka-nahled

Zde bude vchod do expozice s akvárii

Na ploše několika desítek metrů čtverečních uvidí návštěvníci akvária o celkovém objemu 20 000 litrů vody. V nich budou plavat tradiční ryby našich vod, například kapři, štiky, líni, okouni a úhoři. Nebudou chybět dvoumetrový sumec, metroví jeseteři i ostatní méně známé tuzemské ryby.

Kromě akvárií by se ve zdi náplavky měla objevit také lososí líheň.


Další články
Nahoru