dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Velikonoce

Velikonoční víkend na Staroměstském náměstí: Zábava, pokusy o světové rekordy

V sobotu uvidí návštěvníci trhů vystoupení dánské skupiny, zazní historická hudba a nebude chybět velikonoční pohádka. V neděli vystoupí ve dvanáctihodinové show na pódiu Staroměstského náměstí řada tuzemských uměleckých a sportovních hvězd. 

Neděle bude ve znamení velké charitativní akce, která začne v devět hodin dopoledne a potrvá až do 21 hodin. Sportovním a kulturním programem provedou návštěvníky velikonočního víkendu moderátor Petr Vojnar a herec Martin Zach.

Nebude chybět hraná pohádka, písničky z dětského muzikálu Kapka medu pro Verunku, DJ Vašek Hösler a český i moravský folklór s tancem. Pod pódiem si mohou zájemci uplést velikonoční pomlázku.

„Na pódiu vystoupí Dara Rollins, David Koller, hudebníci z Chinaski, zpěváci Jan Bendig a Petr Poláček, Barstarzz – artisté pracující s lidským tělem, Jógin, který bude předcvičovat jógu, tři vítězky soutěže Miss aerobik 2013, Jiří Krampol a další osobnosti z řad umělců a sportovců,“ upřesňuje Jan Kareš, pořadatel akce.

Tři pokusy o světový rekord pro dobrou věc

V rámci charitativních aktivit se pokusí dvojnásobný mistr světa ve shybech a rekordman Guinessovy knihy rekordů Jan Kareš o překonání tří světových rekordů v počtu shybů. Jde o rekord v počtu shybů za 6 hodin (nyní 3 288 opakování), za 12 hodin (nyní 4 020) a za 24 hodin (nyní 4 620, tento rekord drží Jan Kareš). „Ocelový muž“ začne vždy cvičit v celou hodinu. Po padesáti minutách vždy následuje desetiminutová přestávka.

„Chci založit novou tradici, jako trenér namotivovat co nejvíc lidí, aby do toho šli se mnou, a zároveň pomoci dobré věci. Věřím, že rekordy pokořím,“ říká Jan Kareš. 

Výtěžek z akce věnují pořadatelé nadačnímu fondu J&T, který peníze využije na nákup sportovního vybavení pro děti v pěstounské péči. Přispět bude moci každý do kasičky vedle pódia přímo na Staroměstském náměstí. Tam umístí pořadatelé také hrazdy, kde mohou zájemci vyzkoušet svojí kondici.


Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

7. dubna 2017 v 10:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou...

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy

15. března 2017 ve 12:50 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Na náměstí Republiky v centru Prahy začaly jarní trhy. Potrvají zde do 31. března, kdy je vystřídají velikonoční trhy. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků.

Velikonoční jarmark v Troji nabídne i tyčinky, na kterých si pochutnával prezident Masaryk

18. března 2016 v 07:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V trojské botanické zahradě se po oba víkendové dny koná od 9 do 18 hodin jarmark. „Oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která...

Magistrát bude hostit velikonoční jarmark. Své výrobky představí školy i chráněné dílny

9. března 2016 v 07:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Velikonoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol se uskuteční ve středu 16. března od 9 do 17 hodin ve vestibulu Škodova paláce.

Jak vyznat originálně lásku či jiné sympatie? Napište vzkaz na vajíčko v srdci Prahy

3. dubna 2015 v 09:52 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Návštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohou napsat jakýkoliv vzkaz na barevné vajíčko a ozdobit jím některou z bříz. Na stromech v centru Prahy jich visí už stovky. Také v průběhu nadcházejících velikonočních svátků je všem zájemcům budou rozdávat dva maskoti v podobě...

Další články
Nahoru