Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Velikonoční trhy začaly na Mariánském náměstí, před magistrátem mají premiéru
8 dub
24 dub
Velikonoční trhy na Mariánském náměstí. Foto: MHMP

Velikonoční trhy začaly na Mariánském náměstí, před magistrátem mají premiéru

8. 4. 2022 - 24. 4. 2022
Na Mariánském náměstí před sídlem pražského magistrátu se v pátek vůbec poprvé otevřely velikonoční trhy, kde lidé zakoupí výrobky s velikonoční tematikou, cukrovinky a podobně. Nabízené zboží vyrobili lidé s handicapem, kteří jsou klienty městských příspěvkových a neziskových organizací či chráněných dílen. Trhy se budou konat do 24. dubna.

Na náměstí před Novou radnicí budou až do 24. dubna nejen prodejní stánky s velikonočním sortimentem, ale i výzdoba dotvářející sváteční atmosféru – mimo jiné vejce, které poslouží jako fotobudka – a železný stůl v jarních barvách.

 „Důležité je, že trhy nejsou klasického komerčního rázu, ale jsou zde stánky, které provozují neziskové organizace nebo například chráněné dílny. Je tak možné si koupit výrobky od lidí, kteří podporu potřebují,“ uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Nakupovat na trzích mohou návštěvníci v pěti stáncích, v nichž prodejci z řad příspěvkových a neziskových organizací či chráněných dílen nabídnou originální výrobky s příběhem. Těšit se mohou lidé například na velikonoční keramiku, proutěné košíky, ošatky a podnosy.

Vybírat bude možné také z nabídky občerstvení v podobě koláčů, sýrů, utopenců nebo nakládané zeleniny a z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského bude k dispozici například požehnaný chléb a další pečivo. Koupí výrobků je tak možné podpořit potřebné.

Na závěr Velikonočních trhů na Mariánském náměstí, v sobotu 23. dubna, bude na programu od 15 hodin divadelní loutkové představení Jenovéfa – příběh plný ovoce a zeleniny a bohatý na smích, slzy a vitamíny.

Více naleznete na www.velikonoce.praha.eu.


Autor: puc

Vstup na výstavu Světy české animace je během Velikonoc o pětinu levnější

15. dubna 2022 ve 22:51

Zapomeňte na Mickeyho Mouse i Kačera Donalda. Je tu český animovaný film, který vládne s mírnou dávkou eufemismu i světové kinematografii. Momentálně se představuje v hale číslo 17 holešovické tržnice v Praze na výstavě pod jasně čitelným názvem Světy české animace. Užijte si tuto unikátní výstavu...

Velikonoční trhy na Kulaťáku

15. dubna 2022 ve 21:16

Velikonoční trhy, pomlázky, dekorace, kraslice, a kromě toho již u farmářů najdete sazeničky a první bylinky – koriandr, pažitku a další.

Velikonoce pro celou rodinu v Praze 3

14. dubna 2022 v 07:42

Velikonoce v Praze 3 nabídnou koncert vážné hudby, výtvarnou dílnu i putovní hru.

Velikonoční trhy čeká pestrý víkend plný zábavy

14. dubna 2022 v 07:21

Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní...

Praha 5 zve na Velikonoční trhy na Andělu

13. dubna 2022 ve 21:00

Od velkého pátku 15. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna se od 8 do 20 hodin konají  tradiční trhy.

Koncert: Velikonoční pomlázka a ochutnávka nádivky

8. dubna 2022 ve 14:38

Před Velikonocemi, ve čtvrtek 14. dubna, se uskuteční odpolední a večerní koncert Velikonoční pomlázka.

Další články
Nahoru