Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Velikonoční trhy začaly na Mariánském náměstí, před magistrátem mají premiéru
8 dub
24 dub
Velikonoční trhy na Mariánském náměstí. Foto: MHMP

Velikonoční trhy začaly na Mariánském náměstí, před magistrátem mají premiéru

8. 4. 2022 - 24. 4. 2022
Na Mariánském náměstí před sídlem pražského magistrátu se v pátek vůbec poprvé otevřely velikonoční trhy, kde lidé zakoupí výrobky s velikonoční tematikou, cukrovinky a podobně. Nabízené zboží vyrobili lidé s handicapem, kteří jsou klienty městských příspěvkových a neziskových organizací či chráněných dílen. Trhy se budou konat do 24. dubna.

Na náměstí před Novou radnicí budou až do 24. dubna nejen prodejní stánky s velikonočním sortimentem, ale i výzdoba dotvářející sváteční atmosféru – mimo jiné vejce, které poslouží jako fotobudka – a železný stůl v jarních barvách.

 „Důležité je, že trhy nejsou klasického komerčního rázu, ale jsou zde stánky, které provozují neziskové organizace nebo například chráněné dílny. Je tak možné si koupit výrobky od lidí, kteří podporu potřebují,“ uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Nakupovat na trzích mohou návštěvníci v pěti stáncích, v nichž prodejci z řad příspěvkových a neziskových organizací či chráněných dílen nabídnou originální výrobky s příběhem. Těšit se mohou lidé například na velikonoční keramiku, proutěné košíky, ošatky a podnosy.

Vybírat bude možné také z nabídky občerstvení v podobě koláčů, sýrů, utopenců nebo nakládané zeleniny a z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského bude k dispozici například požehnaný chléb a další pečivo. Koupí výrobků je tak možné podpořit potřebné.

Na závěr Velikonočních trhů na Mariánském náměstí, v sobotu 23. dubna, bude na programu od 15 hodin divadelní loutkové představení Jenovéfa – příběh plný ovoce a zeleniny a bohatý na smích, slzy a vitamíny.

Více naleznete na www.velikonoce.praha.eu.


Autor: puc

Praha 13: Velikonoční dílna na Zelený čtvrtek

18. března 2024 v 11:07

Tradiční jarní dílna v DDM Stodůlky na Zelený čtvrtek 28. března od 9:30 hodin, kdy všem školákům začínají velikonoční prázdniny. Vyrobíte si květinovou dekoraci, namalujete si velkou a velmi netradiční kraslici a k vyzkoušení zde bude i koutek tradičních Velikonoc.

Neděle: Velikonoce na Patnáctce

18. března 2024 v 09:10

V neděli 24. března se na Veronském náměstí konají Velikonoce. Od 15 hodin na zájemce čekají vystoupení škol a školek, pohádka nebo koncert.

Velikonoční výstava v Praze 13

6. března 2024 v 09:53

Radnice zve na již tradiční Velikonoční výstavu, kterou pořádá ZŠ Mohylová. Výstava je připravena od úterý 19. března do pátku 22. března vždy mezi 9 až 17 hodinou.

Velikonoční workshop v knihovně

6. března 2024 v 08:06

Knihovna Antonína Švehly zve na Velikonoční workshop ve čtvrtek 14. března.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Australští Hockey Dad roztančí Rock Café

9. dubna 2023 v 06:45

Surf-rocková dvojice Hockey Dad se vrací aby přivezla do Prahy svou energickou show, kterou si podmanila fanoušky po celém světě. 

Velikonoční dílny pro děti i dospělé

7. dubna 2023 v 09:44

V sobotu vezměte na trh na Kulaťáku i děti. pod odborným vedením si mohou uplést pomlázku.

Praha 10: Velikonoční sobota na Kubáni

6. dubna 2023 v 10:52

Sobota na farmářských trzích na Kubáni nabídne divadlo, zdobení perníčků nebo pletení pomlázek.

Velikonoční jarmark ve Škodově paláci

5. dubna 2023 v 09:03

V přízemí Škodova paláce v Praze 1 se ve středu 5. dubna koná tradiční Velikonoční jarmark.

Víkend na trzích přiblíží velikonoční tradice

5. dubna 2023 v 08:43

Návštěvníky Velikonočních trhů v centru čeká pestrý prodloužený velikonoční víkend. Staroměstské náměstí se stane centrem českých lidových tradic a zvyků. Organizátoři připravili na malém pódiu pod velikonoční břízou program s historickým nahlédnutím do oslav Velikonoc našich...

Další články
Nahoru