Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Velikonoční trhy v historickém centru začnou poslední březnovou sobotu
Nazdobená bříza na Staroměstském náměstí nesmí chybět. Ilustrační foto: archiv Taiko

Velikonoční trhy v historickém centru začnou poslední březnovou sobotu

V Praze se v sobotu 25. března na Staroměstském a Václavském náměstí otevřou velikonoční trhy. Největší trhy v Praze potrvají do 16. dubna. Zájemci se mohou těšit na tradiční pokrmy nebo dekorace. Velikonoční zboží čeká zájemce i ve stáncích na náměstí Republiky. Novináře o tom informovali zástupci společnosti Taiko, která trhy pořádá. Letos je bude firma Taiko organizovat posedmnácté. Velikonoční trhy potrvají do 16. dubna.

Na Staroměstském náměstí najdou návštěvníci 71 prodejních stánků, na Václavském 24 a na náměstí Republiky celkem 19. U nich si mohou zájemci koupit především velikonoční a jarní dekorace. Prodejci nabídnou různé druhy kraslic, včetně drátovaných a dřevěných, pomlázky a vyšívané ubrusy s velikonočními motivy. Chybět nebude keramika s velikonočními motivy a výrobky z proutí, šustí a slámy.

Prodávat se bude i občerstvení, novinkou má být zelené pivo. Návštěvníci budou konzumovat veškeré občerstvení ze zcela kompostovatelných prvků a nádobí. Ve třech stáncích se budou po celou dobu trhů střídat také různá charitativní sdružení s prodejem svých výrobků. Prodejní stánky s občerstvením, dárkovými předměty a dekoracemi budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin.

Centrem velikonočních oslav bude tradičně Staroměstské náměstí, které kromě stánků ozdobí také dva obří zajíci a kraslice. Jeden měří na výšku 4 metry (vajíčko 2 metry). Druhý pak dosahuje výšky 2,6 metru. Dekoratéři použili na výzdobu 1 361 metrů proutí a zelených girland, 12 500 květin a 1 750 vajec. Mezi barvami bude dominovat zelená, žlutá a oranžová. 

„Velikonoční trhy budou letos zdobit trojrozměrní zajíčci v nadživotní velikosti, aby navodili atmosféru svátků jara a nového života. Celkovému záměru byla podřízena i barevnost výzdoby, aby působila přirozeně, důstojně v sousedství historických památek a dostatečně navazovala atmosféru velikonočního času,“ řekla Eva Poláčková z rodinné firmy Decoled, která výzdobu připravila. Vyhlídkový most ozdobí vejce a motýli.

Přímo u bohatě nazdobené břízy se odehraje každý den od 16 do 19 hodin pestrý folklórní program. Součástí doprovodného programu jsou kreativní dětské dílny, které mohou nejmenší hosté trhů navštívit vždy o víkendech od 11 do 15 hodin a také o Velikonočním pondělí. Děti čeká výroba tematických dekorací, zdobení kraslic, pletení pomlázky a další aktivity spojené s největšími křesťanskými svátky.


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru