Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Velikonoční trhy v historickém centru začnou poslední březnovou sobotu
Nazdobená bříza na Staroměstském náměstí nesmí chybět. Ilustrační foto: archiv Taiko

Velikonoční trhy v historickém centru začnou poslední březnovou sobotu

V Praze se v sobotu 25. března na Staroměstském a Václavském náměstí otevřou velikonoční trhy. Největší trhy v Praze potrvají do 16. dubna. Zájemci se mohou těšit na tradiční pokrmy nebo dekorace. Velikonoční zboží čeká zájemce i ve stáncích na náměstí Republiky. Novináře o tom informovali zástupci společnosti Taiko, která trhy pořádá. Letos je bude firma Taiko organizovat posedmnácté. Velikonoční trhy potrvají do 16. dubna.

Na Staroměstském náměstí najdou návštěvníci 71 prodejních stánků, na Václavském 24 a na náměstí Republiky celkem 19. U nich si mohou zájemci koupit především velikonoční a jarní dekorace. Prodejci nabídnou různé druhy kraslic, včetně drátovaných a dřevěných, pomlázky a vyšívané ubrusy s velikonočními motivy. Chybět nebude keramika s velikonočními motivy a výrobky z proutí, šustí a slámy.

Prodávat se bude i občerstvení, novinkou má být zelené pivo. Návštěvníci budou konzumovat veškeré občerstvení ze zcela kompostovatelných prvků a nádobí. Ve třech stáncích se budou po celou dobu trhů střídat také různá charitativní sdružení s prodejem svých výrobků. Prodejní stánky s občerstvením, dárkovými předměty a dekoracemi budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin.

Centrem velikonočních oslav bude tradičně Staroměstské náměstí, které kromě stánků ozdobí také dva obří zajíci a kraslice. Jeden měří na výšku 4 metry (vajíčko 2 metry). Druhý pak dosahuje výšky 2,6 metru. Dekoratéři použili na výzdobu 1 361 metrů proutí a zelených girland, 12 500 květin a 1 750 vajec. Mezi barvami bude dominovat zelená, žlutá a oranžová. 

„Velikonoční trhy budou letos zdobit trojrozměrní zajíčci v nadživotní velikosti, aby navodili atmosféru svátků jara a nového života. Celkovému záměru byla podřízena i barevnost výzdoby, aby působila přirozeně, důstojně v sousedství historických památek a dostatečně navazovala atmosféru velikonočního času,“ řekla Eva Poláčková z rodinné firmy Decoled, která výzdobu připravila. Vyhlídkový most ozdobí vejce a motýli.

Přímo u bohatě nazdobené břízy se odehraje každý den od 16 do 19 hodin pestrý folklórní program. Součástí doprovodného programu jsou kreativní dětské dílny, které mohou nejmenší hosté trhů navštívit vždy o víkendech od 11 do 15 hodin a také o Velikonočním pondělí. Děti čeká výroba tematických dekorací, zdobení kraslic, pletení pomlázky a další aktivity spojené s největšími křesťanskými svátky.


Autor: puc

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru