Dnes Úterý - zatazeno 12°C
Zítra Středa - obcasny-dest 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Velikonoční trhy v centru Prahy začnou v polovině března
16 bře
7 dub
Velikonoce
Loňské velikonoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: Jaroslav Vnenčák

Velikonoční trhy v centru Prahy začnou v polovině března

16. 3. 2024 - 7. 4. 2024
V Praze se v sobotu 16. března na Staroměstském a Václavském náměstí otevřou velikonoční trhy. Největší trhy v Praze potrvají do 7. dubna. Návštěvníci se mohou těšit na velikonoční a jarní zboží, tradiční pokrmy nebo dětské dílny. Informovala o tom společnost Taiko, která trhy pořádá, letos už poosmnácté. Organizátoři se zaměří na ekologii.

Na obou náměstích budou k vidění velikonoční dekorace, které oživují tradiční jarní barvy – svěží zelená, rozjasňující žlutá a jemná růžová.

Kromě toho se zde objeví i malebné motivy roztomilých ptáčků, jenž ozdobí prodejní stánky, scénu pódia, vyhlídkový most i celkový prostor trhového dění.  Jako novinka se zde letos představí dvourozměrné dekorace.

„Dekorace v podobě fotorámu, obálky a zvířecích a rostlinných motivů, které neodmyslitelně k jaru patří, jsme vyrobili na robotické 3D tiskárně,“ uvedla Eva Poláčková z rodinné firmy Decoled, která výzdobu připravila. Chybět nebudou květinové girlandy a brány, fotorámy a velké kraslice sloužící jako fotokoutky.

„Pestrý bude také program, který odkazuje k českým tradicím,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, organizátora Velikonočních trhů. Na trzích vystoupí rekordní počet účinkujících, letos to bude více než 1500 umělců z celé Evropy.

Přímo u břízy na centrálním náměstí mohou hosté trhů navštívit program každý den. Návštěvníkům trhů se představí národopisné a folklórní soubory, cimbálovka, dechová hudba nebo dětské pěvecké i taneční sbory a divadlo.

„Dramaturgie bude letos díky dvěma pódiím velkolepější. Na Staroměstském náměstí nebudou chybět také tvořivé dílny pro děti každého věku, které budou probíhat každý víkend,“ řekla Simona Čermáková, programová manažerka trhů. O velikonočním víkendu se zájemci mohou těšit na ukázky pletení pomlázek. 

U stánků s občerstvením se budou prodávat i perníky, vajíčková pomazánka a zelené pivo. Chybět nebudou ani velikonoční beránci a sladké mazance. Pochutiny doplní drobné dekorace s velikonočními a jarními motivy. Ke koupi bude keramika, pomlázky, kraslice včetně drátovaných a dřevěných, háčkované dečky, výrobky z proutí, šustí a slámy.

Na Staroměstském náměstí najdou návštěvníci 73 prodejních stánků, na Václavském 27. Otevřené budou každý den od 10 do 22 hodin. Ve třech stáncích se budou po celou dobu trhů střídat také různá charitativní sdružení s prodejem svých výrobků.


Autor: Jan Puci

Velikonoce na Vypichu

30. března 2024 v 07:05

Kreativní dílničky, malování na obličej a hledání vajíček. Na Vypichu je v neKONEČNÁ Vypich připraven 30. a 31. března od 14 hodin program pro děti.

Terasy Harfa zahajují sezónu, letos s Patem a Matem

28. března 2024 v 07:33

Terasy Harfa otevřou své brány v sobotu 29. března, kdy přivítají návštěvníky do nové jarní sezóny dnem plným velikonoční zábavy a her. 

Velikonoční víkend na trzích bude patřit dětem

28. března 2024 v 07:26

V centru Prahy pokračují Velikonoční trhy. Hosty trhů čeká každý den pestrý program na obou náměstích, těšit se mohou hlavně nejmenší, pro které jsou připravené dětské dílny. Chybět nebudou lidovky, staropražská kapela, romský folklór, dechovka ani divadlo. Velikonoční trhy na Staroměstském a...

House of Lobkowicz zahajuje sezónu

28. března 2024 v 06:47

Velikonoce se obyčejně nesou ve znamení klidných svátečních dní. To neplatí pro pamětihodnosti organizace House of Lobkowicz, jejichž brány budou po celé velikonoční svátky otevřeny všem turistům a milovníkům historie a umění.

Velikonoční festival chutí a zeleného piva

27. března 2024 v 10:34

Festival nabídne i svěží módu, šperky, design a delikatesy od 29. do 31. března před Rudolfinem. Vstup je zdarma.

Velikonoční tvůrčí dílničky na Bílé Hoře

27. března 2024 v 09:07

Výtvarné a kreativní workshopy pro děti, mládež, ale i jejich rodiče v DDM Praha 6 na Bílé Hoře.

Velikonoce v Zoo Praha

27. března 2024 v 08:09

Velikonoční víkend v Zoo Praha nabídne honbu za pokladem, zdarma komentované prohlídky nové expozice Gobi i exkurzi do Ptačích mokřadů, které před pár dny obydlely nejvzácnější kachny světa, působiví morčáci paranští. Oba víkendové dny se bude konat i speciální setkání u tříměsíční gorilí samičky...

Uplést pomlázku a nabarvit vajíčka můžete v muzeu

26. března 2024 v 08:45

Přijďte si v pátek 29. března do střešovického Muzea MHD uplést pomlázku, nabarvit vajíčka či vyrobit velikonoční výzdobu.

Velkopáteční hudební meditace

25. března 2024 v 08:40

Koncert v bazilice sv. Ludmily v Praze 2 na náměstí Míru na Velký pátek.

Není vejce jako vejce! Velikonoce v Galerii Butovice

22. března 2024 v 10:45

Velikonoční akce v Galerii Butovice v Praze 13, kterou si užijí děti i dospělí se koná 23. – 24. března od 11:00 do 17:00 hodin u hlavního vchodu v OC Galerie Butovice. Připravena je celá řada aktivit, při kterých se budou bavit všechny generace.

Putování za velikonočním vajíčkem

22. března 2024 v 06:49

V sobotu 23. března se děti mohou vydat za velikonočním vajíčkem. Začíná se v 9 hodin.

Vítání jara v Praze 2

20. března 2024 v 07:24

Vzdělávací a tvořivé odpoledne v pátek 22. března od 14 hodin.

Velikonoční trhy poprvé na Budějovické

19. března 2024 v 08:58

Nákup zajímavého zboží, ale také kulturní zážitek slibují pořadatelé velikonočních trhů pořádaných na tržní ploše na Budějovické ulici nedaleko obchodního centra DBK nad prodejnou Lidl. Otevřeny budou od 23. března až do 1. dubna, každý den od 11 do 19 hodin.

Velikonoce v Jedničce

19. března 2024 v 08:10

Velikonoce v Jedničce proběhnou v pondělí 25. března od 14 hodin.

Další články
Nahoru