dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Velikonoční trhy v centru Prahy se obalí do not
V centru od víkendu zavládne velikonoční atmosféra. Foto: trhypraha.cz

Velikonoční trhy v centru Prahy se obalí do not

Tuto sobotu začínají v centru Prahy velikonoční trhy. Již desátým rokem pod taktovkou společnosti Taiko. Jak Pražský patriot dříve informoval, od roku 2004 se nekonalo další výběrové řízení na provozovatele a nelze se tedy moc divit, že se trhy se v posledních letech moc nezměnily. Zda to bude letos jinak, mohou posoudit návštěvníci již o nacházejícím víkendu.

Na Václavském i Staroměstském náměstí vyroste jarní vesnička s prodejními stánky, kterou ozdobí záplava květin a motivů Velikonoc. „Dominantou budou letos nejen velikonoční náměty, ale také roztančená jarní příroda. Nezapomněli jsme ani na dobré jídlo s oblíbeným velikonočním jídelníčkem,“ slibuje Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko.

Staroměstské náměstí ozdobí tradiční bříza, kterou zpestří barevné pentle, květiny a vajíčka. Hlavní téma se však v letošním roce přesune na místa, kde budou stát tři rozkvetlé zahrady.

V jejich středu uvidí návštěvníci až 4,5 metru vysoké třešňové stromy, které symbolicky rozezní bílé ruce hrající na hudební nástroje v životní velikosti. Dekoratéři zvolili basu, housle a harfu.

Hudba na každém kroku

„Hlavní myšlenka, z níž jsme vycházeli, byla – co Čech to muzikant. Hosty trhů tak budou na každém kroku provázet právě hudební nástroje a symboly, které se tak současně propojí s jarními barvami v tónech jara,“ upřesňuje Vlastimil Jakubec z firmy S.O.S. – DEKORACE.

Ožijí také štíty prodejních domků. V jejich středu zaujmou především děti velikonoční kraslice, které se díky pohádkové podobě promění v muzikanty a zahrají na housle či flétnu.

Vyhlídkový most roztančí záplava not a jeho špičku ozdobí houslový klíč vytvořený z květin. „Noty budou připevněné k lanům a vytvoří tak vlastně notovou osnovu,“ doplňuje Vlastimil Jakubec.

Velikonoční trhy letos potrvají do 7. dubna.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru