dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Velikonoční trhy v centru Prahy sáhnou letos pro inspiraci k folklórním tradicím
Ilustrační foto: archiv Taiko

Velikonoční trhy v centru Prahy sáhnou letos pro inspiraci k folklórním tradicím

Centrum Prahy ozdobí už za měsíc největší Velikonoční trhy v České republice. Oslavy hlavních křesťanských svátků začnou v sobotu 1. dubna a potrvají do 23. dubna. Na Staroměstské a Václavské náměstí i na náměstí Republiky přinesou atmosféru jara inspirovanou folklorními tradicemi z celé České republiky.

Výrazné změny se letos dočká velikonoční bříza, která bude ve větším množství než obvykle ozdobená barevnými vajíčky, věnci a pentlemi. „Kolem břízy bude upevněný velký věnec z proutí, na který navážeme barevné stuhy, jež povedou do stran a vytvoří tak efekt barevné střechy,“ upřesňuje Hana Tietze, mluvčí Velikonočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2017.

Návštěvníci trhů se mohou těšit na novinky, které se osvědčily už během Vánočních trhů 2016 a které ocenili také redaktoři jedné z nejprestižnějších televizních společností na světě – americké zpravodajské stanice CNN. Ta je zařadila mezi deset nejkrásnějších adventních trhů na světě. Nebudou chybět multifunkční pódium, každodenní kulturní program, hravé jarní dekorace, dětské dílny, ani oblíbené pochutiny včetně velikonočních specialit. Své umění předvedou mistři různých řemesel. Více informací o trzích najdete na www.trhypraha.cz.


Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

7. dubna 2017 v 10:30

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou...

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy

15. března 2017 ve 12:50

Na náměstí Republiky v centru Prahy začaly jarní trhy. Potrvají zde do 31. března, kdy je vystřídají velikonoční trhy. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků.

Velikonoční jarmark v Troji nabídne i tyčinky, na kterých si pochutnával prezident Masaryk

18. března 2016 v 07:21

V trojské botanické zahradě se po oba víkendové dny koná od 9 do 18 hodin jarmark. „Oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která...

Magistrát bude hostit velikonoční jarmark. Své výrobky představí školy i chráněné dílny

9. března 2016 v 07:23

Velikonoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol se uskuteční ve středu 16. března od 9 do 17 hodin ve vestibulu Škodova paláce.

Jak vyznat originálně lásku či jiné sympatie? Napište vzkaz na vajíčko v srdci Prahy

3. dubna 2015 v 09:52

Návštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohou napsat jakýkoliv vzkaz na barevné vajíčko a ozdobit jím některou z bříz. Na stromech v centru Prahy jich visí už stovky. Také v průběhu nadcházejících velikonočních svátků je všem zájemcům budou rozdávat dva maskoti v podobě...

Další články
Nahoru