dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
VelikonoceVíkendové tipy

Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou František Kmoch, Johann Strauss či Emil Hradecký. Program již 18. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Music&Friends začne ve 14 hodin a potrvá až do 19 hodin.
velikonoce-staromak-nahled

Velikonoce na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

„Na velkém pódiu letos vystoupí pět dechových souborů. Jejich členové budou hrát, tančit i zpívat. Dechovka už dnes nepatří k hlavním hudebním žánrům, o to zajímavější bude pro návštěvníky určitě tato přehlídka,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka programu společnosti Taiko, která je organizátorem trhů.

Největší hudební festival dechové hudby u nás má mnohaletou tradici spojenou s maratonem chodeckých závodů Praha – Poděbrady. „Jde nám o to, zpopularizovat dechovou hudbu. Účelem je také setkávání umělců a navazování mezinárodních kontaktů, protože česká dechová hudba má hlubokou tradici a je známá i za našimi hranicemi,“ upřesňuje Marie Buchmann, organizátorka akce. Na Staroměstském náměstí zazní především skladby předních skladatelů, jako jsou František Kmoch (Česká muzika), Emil Hradecký (Swing polka) nebo Johann Strauss (Radeckého pochod).

Průvod dechových orchestrů vyjde z Můstku v 16:30 hodin směrem na Příkopy, Prašnou bránu, Celetnou a skončí právě na Staroměstském náměstí.

Program sobota 8. dubna

13.00 – 15.00  Folklórní soubor Studánka Praha – animační pásmo

13.00 – 19.00   Music&Friends: Mezinárodní hudební festival 18. MusicFest

          Foklore Ensemble  Leichlingen – Německo

          Dechový orchestr ZUŠ A. M. Buxton Úpice

          Vocal Band Markéty Aptové  – hudební vystoupení

          Musikverein Dettingen/Iller e. V. – Německo

          Folklorní soubor a mažoretky ZUŠ A. M. Buxton Úpice

19.00 – 21.00  Folklórní soubor Studánka Praha – animační pásmo


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru