Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily
Na trzích nebude chybět velikonoční výzdoba. Foto: archiv P2

Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily

Velikonoční trhy se po dvou letech vracejí na náměstí Míru. Návštěvníci zde budou moci od 2. do 18. dubna v době od 10 do 19 hodin zakoupit ryze velikonoční sortiment a užít si sváteční atmosféru pod širým nebem. Praha 2 v rámci trhů uspořádá 11. dubna tradiční akci Modré pondělí u Ludmily. Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

Slavnostní odpoledne zahájí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) v 15 hodin a pozve všechny přítomné na velikonoční mazanec a teplý čaj. Pro děti bude připraveno divadelní představení, výtvarná dílna a další atrakce. Chybět nebude ani tradiční pletení pomlázek se strážníky městské policie.

„Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem v roce a zároveň dlouho očekávanou oslavou jara. Jsem moc ráda, že se po dvou letech konečně k tradičním velikonočním oslavám vracíme a pevně doufám, že si letošní Modré pondělí u Ludmily společně užijeme. Na své si rozhodně přijdou hlavně děti. Čeká na ně pletení pomlázek s městskou policií i výroba velikonočních ozdob,“ přibližuje program akce starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Děti budou moci také vlastnoručně ozdobit velikonoční břízku, která bude následně umístěna do vstupní haly radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Modré pondělí u Ludmily se koná jako součást velikonočních trhů na náměstí Míru. Návštěvníci mohou u čtyř desítek stánků zakoupit rukodělné výrobky, šperky z minerálů, velikonoční pomlázky a kraslice, řezbářské výrobky.

 A ochutnat také něco dobrého, například jídla na grilu, trdelník, velikonoční mazance, pražené mandle, horkou čokoládu nebo tyrolské a pivní speciality.

Zájemci se mohou také zastavit u stánků neziskových organizací a občanských sdružení a zakoupením nabízeného zboží přispět na potřebné. 

Velikonoce na Staroměstském náměstí 

Už v sobotu 2. dubna se do centra české metropole vrací největší Velikonoční trhy. Zástupci organizátora-společnosti Taiko, postavili na Staroměstském náměstí zhruba pět desítek prodejních stánků.

Chybět nebude typická velikonoční výzdoba, pestrá nabídka trhovců, oblíbené pochutiny ani vyhlídkový most. Program se v letošním roce přesune do prostoru kolem bohatě zdobené velikonoční břízy a zábava je připravená i pro děti v oblíbených tvořivých dílnách. Velikonoční trhy potrvají do 24. dubna 2022.


Autor: puc

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Baráčnické vítání léta

16. května 2022 v 09:05

Praha 15 zve na Baráčnické vítání léta v neděli 19. června. 

Další články
Nahoru