Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily
Na trzích nebude chybět velikonoční výzdoba. Foto: archiv P2

Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily

Velikonoční trhy se po dvou letech vracejí na náměstí Míru. Návštěvníci zde budou moci od 2. do 18. dubna v době od 10 do 19 hodin zakoupit ryze velikonoční sortiment a užít si sváteční atmosféru pod širým nebem. Praha 2 v rámci trhů uspořádá 11. dubna tradiční akci Modré pondělí u Ludmily. Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

Slavnostní odpoledne zahájí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) v 15 hodin a pozve všechny přítomné na velikonoční mazanec a teplý čaj. Pro děti bude připraveno divadelní představení, výtvarná dílna a další atrakce. Chybět nebude ani tradiční pletení pomlázek se strážníky městské policie.

„Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem v roce a zároveň dlouho očekávanou oslavou jara. Jsem moc ráda, že se po dvou letech konečně k tradičním velikonočním oslavám vracíme a pevně doufám, že si letošní Modré pondělí u Ludmily společně užijeme. Na své si rozhodně přijdou hlavně děti. Čeká na ně pletení pomlázek s městskou policií i výroba velikonočních ozdob,“ přibližuje program akce starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Děti budou moci také vlastnoručně ozdobit velikonoční břízku, která bude následně umístěna do vstupní haly radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Modré pondělí u Ludmily se koná jako součást velikonočních trhů na náměstí Míru. Návštěvníci mohou u čtyř desítek stánků zakoupit rukodělné výrobky, šperky z minerálů, velikonoční pomlázky a kraslice, řezbářské výrobky.

 A ochutnat také něco dobrého, například jídla na grilu, trdelník, velikonoční mazance, pražené mandle, horkou čokoládu nebo tyrolské a pivní speciality.

Zájemci se mohou také zastavit u stánků neziskových organizací a občanských sdružení a zakoupením nabízeného zboží přispět na potřebné. 

Velikonoce na Staroměstském náměstí 

Už v sobotu 2. dubna se do centra české metropole vrací největší Velikonoční trhy. Zástupci organizátora-společnosti Taiko, postavili na Staroměstském náměstí zhruba pět desítek prodejních stánků.

Chybět nebude typická velikonoční výzdoba, pestrá nabídka trhovců, oblíbené pochutiny ani vyhlídkový most. Program se v letošním roce přesune do prostoru kolem bohatě zdobené velikonoční břízy a zábava je připravená i pro děti v oblíbených tvořivých dílnách. Velikonoční trhy potrvají do 24. dubna 2022.


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru