Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily
Na trzích nebude chybět velikonoční výzdoba. Foto: archiv P2

Velikonoční trhy na náměstí Míru zahájí akce Modré pondělí u Ludmily

Velikonoční trhy se po dvou letech vracejí na náměstí Míru. Návštěvníci zde budou moci od 2. do 18. dubna v době od 10 do 19 hodin zakoupit ryze velikonoční sortiment a užít si sváteční atmosféru pod širým nebem. Praha 2 v rámci trhů uspořádá 11. dubna tradiční akci Modré pondělí u Ludmily. Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

Slavnostní odpoledne zahájí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) v 15 hodin a pozve všechny přítomné na velikonoční mazanec a teplý čaj. Pro děti bude připraveno divadelní představení, výtvarná dílna a další atrakce. Chybět nebude ani tradiční pletení pomlázek se strážníky městské policie.

„Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem v roce a zároveň dlouho očekávanou oslavou jara. Jsem moc ráda, že se po dvou letech konečně k tradičním velikonočním oslavám vracíme a pevně doufám, že si letošní Modré pondělí u Ludmily společně užijeme. Na své si rozhodně přijdou hlavně děti. Čeká na ně pletení pomlázek s městskou policií i výroba velikonočních ozdob,“ přibližuje program akce starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Děti budou moci také vlastnoručně ozdobit velikonoční břízku, která bude následně umístěna do vstupní haly radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Modré pondělí u Ludmily se koná jako součást velikonočních trhů na náměstí Míru. Návštěvníci mohou u čtyř desítek stánků zakoupit rukodělné výrobky, šperky z minerálů, velikonoční pomlázky a kraslice, řezbářské výrobky.

 A ochutnat také něco dobrého, například jídla na grilu, trdelník, velikonoční mazance, pražené mandle, horkou čokoládu nebo tyrolské a pivní speciality.

Zájemci se mohou také zastavit u stánků neziskových organizací a občanských sdružení a zakoupením nabízeného zboží přispět na potřebné. 

Velikonoce na Staroměstském náměstí 

Už v sobotu 2. dubna se do centra české metropole vrací největší Velikonoční trhy. Zástupci organizátora-společnosti Taiko, postavili na Staroměstském náměstí zhruba pět desítek prodejních stánků.

Chybět nebude typická velikonoční výzdoba, pestrá nabídka trhovců, oblíbené pochutiny ani vyhlídkový most. Program se v letošním roce přesune do prostoru kolem bohatě zdobené velikonoční břízy a zábava je připravená i pro děti v oblíbených tvořivých dílnách. Velikonoční trhy potrvají do 24. dubna 2022.


Autor: puc

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru