Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Velikonoční trhy na Mariánském náměstí vítají jaro
VelikonoceKomerční sdělení
Trhy tradičně doprovází kulturní program. Foto archiv MHMP

Velikonoční trhy na Mariánském náměstí vítají jaro

Již potřetí v řadě se Mariánské náměstí v Praze 1 stane místem, kam si Pražané i návštěvníci metropole mohou zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i dobroty a zažít zde příjemnou sváteční atmosféru. Oblíbené velikonoční trhy, které pro Pražany a návštěvníky metropole připravilo hlavní město, doplní také doprovodný kulturní program.  

Velikonoce na Mariánském 2024 nabízejí sváteční dekorace, stánky s velikonočním sortimentem, ukázky tradičních řemesel, ale také staročeský kolotoč pro děti, kreativní dílny i pestrý kulturní program pro děti a dospělé, který se bude konat vždy o víkendech a během Velkého pátku i Velikonočního pondělí. 

Návštěvníci budou moci nakupovat celkem v sedmi stáncích, v nichž najdou typický velikonoční sortiment jako pomlázky, kraslice, keramiku a zkrátka nepřijdou ani milovníci velikonočních dobrot. Jedná se o originální výrobky sociálních podniků, neziskových organizací a dalších prodejců. Stánky jsou otevřeny na Mariánském náměstí od pátku 15. března denně od 11:00 do 19:00 hodin, a to až do neděle 7. dubna. 

Veškeré informace o akci, včetně podrobného programu, jsou k dispozici na webových stránkách velikonoce.praha.eu

Součástí Velikonoc na Mariánském bude letos poprvé i Primátorská velikonoční sbírka potravin, která se uskuteční ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj. Hlavní město tak navazuje na úspěšnou adventní sbírku potravin, která se pravidelně koná koncem roku. Lidé před blížícími se velikonočními svátky mohou prostřednictvím této sbírky pomoci našim spoluobčanům v nouzi, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů. 

Primátorská velikonoční sbírka potravin se bude konat v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, od 9:00 do 17:00 hodin přímo před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí. 

Zapojí se do ní nejen pražský primátor a zastupitelé hlavního města, ale také zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, zástupci různých velvyslanectví, ale i některé instituce, firmy a široká veřejnost. 

Dárci nejvíce pomohou, pokud přinesou základní trvanlivé potraviny a drogerii. Vítané jsou konkrétně konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa, základní a dětská drogerie.


Velikonoce na Vypichu

30. března 2024 v 07:05

Kreativní dílničky, malování na obličej a hledání vajíček. Na Vypichu je v neKONEČNÁ Vypich připraven 30. a 31. března od 14 hodin program pro děti.

Terasy Harfa zahajují sezónu, letos s Patem a Matem

28. března 2024 v 07:33

Terasy Harfa otevřou své brány v sobotu 29. března, kdy přivítají návštěvníky do nové jarní sezóny dnem plným velikonoční zábavy a her. 

Velikonoční víkend na trzích bude patřit dětem

28. března 2024 v 07:26

V centru Prahy pokračují Velikonoční trhy. Hosty trhů čeká každý den pestrý program na obou náměstích, těšit se mohou hlavně nejmenší, pro které jsou připravené dětské dílny. Chybět nebudou lidovky, staropražská kapela, romský folklór, dechovka ani divadlo. Velikonoční trhy na Staroměstském a...

House of Lobkowicz zahajuje sezónu

28. března 2024 v 06:47

Velikonoce se obyčejně nesou ve znamení klidných svátečních dní. To neplatí pro pamětihodnosti organizace House of Lobkowicz, jejichž brány budou po celé velikonoční svátky otevřeny všem turistům a milovníkům historie a umění.

Velikonoční festival chutí a zeleného piva

27. března 2024 v 10:34

Festival nabídne i svěží módu, šperky, design a delikatesy od 29. do 31. března před Rudolfinem. Vstup je zdarma.

Velikonoční tvůrčí dílničky na Bílé Hoře

27. března 2024 v 09:07

Výtvarné a kreativní workshopy pro děti, mládež, ale i jejich rodiče v DDM Praha 6 na Bílé Hoře.

Velikonoce v Zoo Praha

27. března 2024 v 08:09

Velikonoční víkend v Zoo Praha nabídne honbu za pokladem, zdarma komentované prohlídky nové expozice Gobi i exkurzi do Ptačích mokřadů, které před pár dny obydlely nejvzácnější kachny světa, působiví morčáci paranští. Oba víkendové dny se bude konat i speciální setkání u tříměsíční gorilí samičky...

Uplést pomlázku a nabarvit vajíčka můžete v muzeu

26. března 2024 v 08:45

Přijďte si v pátek 29. března do střešovického Muzea MHD uplést pomlázku, nabarvit vajíčka či vyrobit velikonoční výzdobu.

Velkopáteční hudební meditace

25. března 2024 v 08:40

Koncert v bazilice sv. Ludmily v Praze 2 na náměstí Míru na Velký pátek.

Není vejce jako vejce! Velikonoce v Galerii Butovice

22. března 2024 v 10:45

Velikonoční akce v Galerii Butovice v Praze 13, kterou si užijí děti i dospělí se koná 23. – 24. března od 11:00 do 17:00 hodin u hlavního vchodu v OC Galerie Butovice. Připravena je celá řada aktivit, při kterých se budou bavit všechny generace.

Putování za velikonočním vajíčkem

22. března 2024 v 06:49

V sobotu 23. března se děti mohou vydat za velikonočním vajíčkem. Začíná se v 9 hodin.

Vítání jara v Praze 2

20. března 2024 v 07:24

Vzdělávací a tvořivé odpoledne v pátek 22. března od 14 hodin.

Velikonoční trhy poprvé na Budějovické

19. března 2024 v 08:58

Nákup zajímavého zboží, ale také kulturní zážitek slibují pořadatelé velikonočních trhů pořádaných na tržní ploše na Budějovické ulici nedaleko obchodního centra DBK nad prodejnou Lidl. Otevřeny budou od 23. března až do 1. dubna, každý den od 11 do 19 hodin.

Velikonoce v Jedničce

19. března 2024 v 08:10

Velikonoce v Jedničce proběhnou v pondělí 25. března od 14 hodin.

Další články
Nahoru