Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
TrhyVelikonoce

Velikonoční trhy na Mariánském náměstí potrvají do poloviny dubna

2. 4. 2023 - 16. 4. 2023
Sváteční velikonoční atmosféru nabízí až do neděle 16. dubna Mariánské náměstí v centru metropole. Po loňské premiéře si sem Pražané i návštěvníci metropole mohou zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i občerstvení do stánků neziskových organizací a chráněných dílen. Od pátku do neděle je také v plánu doprovodný program, který zajišťuje hlavní město. 

Praha již podruhé připravila pro veřejnost akci Velikonoce na Mariánském. Návštěvníci se mohou těšit na velikonočních trzích na Mariánském náměstí v Praze 1 na typický velikonoční sortiment i bohatý doprovodný program.

„Jsem rád, že velikonoční trhy se letos opět konají i na Mariánském náměstí. Je to krásný prostor obklopený honosnými budovami, kde na člověka dýchne historie. A právě o tradicích jsou i Velikonoce, což se odrazí i v náplni trhů – ať už jde o výzdobu, program či občerstvení – byť chybět nebudou ani současné motivy. Přítomnost stánků neziskových organizací a chráněných dílen navíc dává trhům i další, charitativní rozměr. Navíc, kdo bude chtít, může si prohlédnout i přilehlé budovy včetně Nové radnice, která je sídlem pražského magistrátu,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.  

V nabídce prodejních stánků jsou originální výrobky s příběhem z příspěvkových a neziskových organizací či chráněných dílen. Koupit si zde můžete keramiku, proutěné košíky, ošatky, podnosy a mnoho dalšího sortimentu s velikonočními motivy.

„Je velice důležité, že se na velikonočních trzích mohou prezentovat chráněné dílny a neziskové organizace. Koupí jakéhokoli výrobku tedy lidé podpoří dobrou věc, což je zvláště v dnešní době podstatné. Na podiu se navíc představí různé mateřské nebo umělecké školy, jejichž děti a žáci si mohou vyzkoušet vystoupit před návštěvníky trhů, což jim dá mnoho zajímavých zkušeností do života,“ doplňuje radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času Antonín Klecanda.

Vybírat si je možné na trzích také ze široké nabídky občerstvení. Stánky jsou otevřeny denně do neděle 16. dubna vždy od 11 do 18 hodin. Detaily jsou uvedeny na stránkách velikonoce.praha.eu. Prostor náměstí ozdobil strom s velikonočními motivy a tradiční májka. Nechybí ani další symboly Velikonoc, například dvě proutěná vejce, která slouží jako fotobudky.

Sváteční atmosféru dotváří doprovodný program, v jehož rámci vystoupí mimo jiné děti z pražských základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže (dále DDM).

Na středu 5. dubna od 17:00 hodin je plánován koncert Pražské mobilní zvonohry, kterou povede carillonér Radek Rejšek (carillon je pražská mobilní zvonohra, která čítá 57 různých zvonů). Program organizuje hlavní město Praha.

Velikonoční trhy připomenou také pravoslavné Velikonoce, které začínají 16. dubna. Doprovodný program, který představí pravoslavné velikonoční zvyky a nabídne i kulturní program, se uskuteční v sobotu 15. dubna od 11:00 do 18:00 hodin.Autor: Hla

Koncept jedlých měst a produkce potravin ve městech se představí v Holešovické tržnici

14. září 2023 v 08:58

S podzimem přichází další pokračování ze série eventů přibližujících koncept jedlých měst a potravinové produkce ve městech – Pražská produkce v Holešovické tržnici, a to již tuto sobotu 16. září od 9 do 15 hodin. Marmelády s nejprestižnějším oceněním, Cider, domácí netradiční kimchi, raw čokolády...

Dyzajn market Babí léto

20. srpna 2023 v 06:33

Dyzajn market Babí léto se uskuteční 9. a 10. září na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Street Food na Smíchově

17. srpna 2023 ve 12:23

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 19. srpna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů.

Na trzích bude v sobotu živá muzika i vodní rozprašovač

17. srpna 2023 v 07:14

Prázdninové trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 19. srpna od 8 do 14 hodin. Od 10 hodin bude hrát živá muzika Jakodoma.

Vinohradské vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad

14. srpna 2023 v 07:00

Další ročník vinařského festivalu na náměstí Jiřího z Poděbrad se koná v pátek 8. září a v sobotu 9. září od 10 hodin do 21 hodin. Představí se 31 moravských a českých vinařství. Vstup je zdarma.

Praha 1: Trhy na Malostranském náměstí

13. srpna 2023 v 11:09

Na Malostranském náměstí ve čtvrtek 17. srpna opět naleznete stánky se zeleninou, ovocem, pečivem, nápoji, gastrem a rukodělnými výrobky.

Hrnčířské trhy na Kampě

13. srpna 2023 v 07:22

O víkendu 2. a 3. září představí svou práci nejlepší tuzemští keramici a hrnčíři. Tradiční hrnčířské trhy na Kampě začnou každý den ve 13 hodin.

Víno a sýry na náplavce

10. srpna 2023 v 06:59

Na náplavku se v sobotu 12. srpna přikutálí sýry z celého světa. Od 12 hodin vyzkoušíte originální vinné párování českých vín se sýry z různých zemí.

Lokální produkty na trzích v Praze 1

3. srpna 2023 v 10:05

Nabídka lokálních produktů, ovoce, zeleniny, mléčných a masných výrobků, kávy, vína a piva a gastro stánků v sobotu 5. srpna od 11 hodin na Malostranském náměstí.

Farmářské tržiště na Rašínově nábřeží

31. července 2023 v 09:23

Farmářské tržiště pro malé výrobce, farmy a biofarmy, s lokální a sezonní zeleninou, s ovocem, bylinami, pečivem, masem, uzeninami, s mléčnými výrobky, s domácími vajíčky na Rašínově nábřeží v Praze 2 v sobotu 5. srpna.

Červencový blešák na Heřmaňáku v Praze 7

25. července 2023 v 09:27

Komunitní bleší trh na Řezáčově náměstí se koná v sobotu 29. července od 9 hodin do 14 hodin.

Vietnam Náplavka Market

24. července 2023 v 09:14

Vietnam Náplavka Market, autentický vietnamský trh na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2, kde si můžete pochutnat na regionálních vietnamských jídlech, nakoupit asijské potraviny, setkat se s vietnamskou kulturou a pobavit se, se koná v neděli 30. července.

Trhy na Kulaťáku

19. července 2023 v 08:50

V sobotu 22. července od 8 hodin se na Kulaťáku na trzích můžete osvěžit ledovou kávou, točenou malinovkou nebo osvěžující zmrzlinou. Na dolní louce bude vodní rozprašovač, kde se můžete zchladit.

Dyzajn market Prázdniny na náměstí Václava Havla

12. července 2023 v 06:54

Dyzajn market Prázdniny se koná 29. a 30. července na náměstí Václava Havla – piazzettě Národního divadla v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Další články
Nahoru