dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Dětská PrahaVelikonoce

Velikonoční tradice na Vyšehradě. Ochutnejte Pučálku, Šumajstra nebo Kočičí tanec

Festival Vyšehraní připravil Velikonoční setkání 24. března na Letní scéně NKP Vyšehrad.

Od 16 hodin uvidíte představení Řechtačka. Další dny můžete navštívit tématické workshopy, vyrobit si vlastní velikonoční dekoraci, vyslechnout přednášky nebo se aktivně zúčastnit hudebního či tanečního programu. Hudební nástroje vítány.

To vše spojíte s jarní procházkou po probouzejícím se Vyšehradu a po celou dobu této čtyřdenní akce pro vás budou připraveny tradiční velikonoční pokrmy.

Když skončí období čtyřicetidenního půstu, Zeleným čtvrtkem začínají přípravy na Velikonoce.

Ty pokračují Velkým pátkem, Bílou sobotou, Božím hodem Velikonočním a vyvrcholí Velikonočním pondělím.

O těchto slavnostních dnech naše babičky dodržovaly přísná pravidla. Jídelníček by striktně daný a lišil se jen v jednotlivých krajích.

Beránka či mazanec zná určitě každý, ale vyznáte se i v méně obvyklých často podivných názvech velikonočních jídel jako je Hlavička, což je název pro sekanici, sekaninu nebo velikonoční snítek, tedy pro velikonoční nádivku. Na talířích našich babiček se objevovala o Bílé sobotě. Další dobroty, které můžete na Vyšehraní ochutnat, jsou Jidáše, Kočičí tanec, což je zapékaná směs z čočky a krup ochucené česnekem, majoránkou a smaženou cibulí.

Více na www.vysehrani.cz


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru