dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražské krimi

Velikonoční probouzení v Praze 5 se zaměří na alkohol a kapsáře

Radnice Prahy 5 připravila na přelom března a dubna preventivně bezpečnostní akci s názvem „Velikonoční probouzení“, která proběhne v oblasti frekventovaného dopravního uzlu Anděl, na Smíchovském nádraží a v jejich okolí. Cílem je jednak omezit sociálně patologické jevy a projevy rizikového chování, jednak vytipovat problematické provozovny a obchody, na něž se městská část v budoucnu zaměří.

„Velikonoční probouzení“ proběhne od 20. března do 4. dubna v lokalitách, které občané Prahy 5, na základě studie studentů Střední průmyslové školy dopravní, vnímají jako problematické. Těmi jsou zejména frekventovaný dopravní uzel Anděl, Smíchovské nádraží a jejich širší okolí.

„V rámci Velikonočního probouzen“ budeme kontrolovat požívání alkoholu mladistvými. Kontrolu zajistí Odbor bezpečnostní a prevence kriminality ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím městské policie Praha 5 a Odborem živnostenským. Na základě této spolupráce vytipujeme rizikové provozovny a obchody, kde budeme napříště provádět kontroly,“ říká radní pro bezpečnost Viktor Čahoj.

„Vzhledem k tomu, že na Andělu budou tou dobou probíhat i velikonoční trhy, které jsou samy o sobě velkým lákadlem pro různé nenechavce, zajistíme zde zároveň hlídky bezpečnostní agentury. I jejich pouhá přítomnost má totiž preventivní charakter,“ dodává.

Hlídky budou nejen dohlížet na situaci, upozorňovat občany na možná rizika a řešit vzniklé situace, ale povedou také knihu se záznamy o proběhlých službách, s nimiž bude městská část dál pracovat.

Cílem projektu je udržení funkčního a hygienického standardu veřejných prostranství pro běžné užívání občany, zamezení projevů porušování veřejného pořádku a ochrana dětí a mládeže před sociálně patologickými jevy a asociálními společenskými projevy. Dílčím záměrem „Velikonočního probuzení“ je omezení podmínek pro kapesní krádeže a upozorňování občanů na bezpečné chování, které může pomoci páchání kapesních krádeží eliminovat.

„Každá rušná lokalita podvědomě snižuje pocit bezpečí, bez ohledu na realitu a závažnost případných trestných činů. Podobnými preventivními akcemi chceme nejen zvýšit pocit bezpečí u občanů, ale i skutečně možnou trestnou činnost eliminovat. Tato forma je jedna z mála možností, co jako radnice můžeme dělat, neboť nemůžeme úkolovat ani městskou, ani republikovou policii,“ dodává starosta Radek Klíma (TOP 09).


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru