dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Velikonoční fotbal omezí dopravu, do ulic vyrazí desítky policistů a fanoušci „budou na nealku“
Stadion, na kterém hraje domácí zápasy Slavia. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Velikonoční fotbal omezí dopravu, do ulic vyrazí desítky policistů a fanoušci „budou na nealku“

O velikonočních svátcích se budou v Praze hrát dvě prvoligová fotbalová utkání. Na řidiče čekají v okolí stadionů krátkodobá omezení dopravy. Slávističtí fanoušci musí počítat s tím, že si nedají alkoholické pivo.

V prvním zápase se v neděli večer utkají celky FK Dukla Praha a AC Sparta Praha, ve druhém v pondělí odpoledne pak týmy SK Slavia Praha a Viktoria Plzeň. V rámci obou utkání provede pražská policie bezpečnostní opatření, na kterých se budou podílet desítky policistů z řad pořádkové a dopravní policie a služby kriminální policie a vyšetřování.

„Konkrétně to znamená, že na klid a veřejný pořádek v ulicích hlavního města budou dohlížet policisté antikonfliktního týmu, oddělení řízení dopravy či policisté na koních, nebo příslušníci oddělení služební kynologie. V rámci obou utkání musí především řidiči počítat s dílčími omezeními plynulosti silniční dopravy, která budou korigovat dopravní policisté,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při pondělním utkání budou navíc přímo na stadiónu přítomni pracovníci správního orgánu, kteří budou případné delikty přestupkového charakteru řešit doslova na místě. Pro řešení trestně právního jednání bude policistům k dispozici státní zástupce.

Za zmínku také stojí opatření, které připravuje pořadatelská služba na stadionu v Edenu. Zde musí fanoušci počítat s tím, že se na stadiónu nebude v průběhu utkání prodávat žádný alkohol. Spokojit se proto budou muset pouze s bezalkoholovým pivem.

„Stejně tak nebude do stadiónu vpuštěn nikdo, kdo bude zjevně ovlivněn alkoholem již při příchodu na zápas,“ dodal Tomáš Hulan.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru