Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je 92 % kapacity).    

Meziročně se velikonoční obsazenost hotelových pokojů zvýšila o 5,5 %. Průměrná cena pokoje přitom vzrostla o asi 125 korun, tedy také zhruba o 5%.  Ukazuje se, že čím dál více záleží turistům na poloze hotelu a jeho vzdálenosti od centra města. 

„Obsazenost hotelů v centru byla vysoká i loni, kdy dosahovala lehce nad 90 %, letos je to už téměř 94 %. Ještě citlivěji reaguje cena, kdy hotely v centru dosahují až o 12 % vyšších hodnot u srovnatelných hotelů,“ vysvětluje situaci Jaroslav Svoboda, majitel skupiny Czech Inn Hotels, která je jedničkou českého trhu v počtu ubytovaných hostů. 

Přestože o Velikonocích turistický ruch v Čechách ožívá každoročně, letos hlásí hotely takřka vyprodáno. Loni znamenaly Velikonoce po letech covidových uzávěr a následné krizi první výrazně pozitivní zprávu – letošní výsledky budou ještě o něco lepší. 


Hledáte práci? Praha 4 ji nabízí na radnici i ve školách a školkách

22. dubna 2024 v 10:42

Radnice hledá zaměstnance na úřad MČ Praha 4, tak i ve zřizovaných školách a mateřských školách.

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

21. dubna 2024 v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Další články
Nahoru