dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Velikonoce

Velikonoce pro děti na náměstí Jiřího z Poděbrad

Na Bílou sobotu 19. dubna připravila městská část Praha 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad bohatý velikonoční program pro všechny děti, které zůstávají na Velikonoce v Praze. „Velikonoce pro děti“ nabídnou divadlo, písničky i výtvarné dílny.

podium mezi stromy
11.00 Archa Noemova  – loutkové divadlo
14.00 Lakomé Barky – koncert
16.00 Příhody kluka BomBarďáka – koncert

stan před kostelem
10.00 – 17.00  Výtvarné dílny s jarní a Velikonoční tematikou

Od desáté hodiny dopolední až do 16. hodin se ve stanu před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně a zastřešeném pódiu bude odehrávat program akce „Velikonoce pro děti“. V 11. hodin se představí divadelní Studio Bubec s loutkovým představením Archa Noemova – biblickým příběhem s doslova detektivní zápletkou.

velikonoce-na-nam-jiriho-z-padebrad-nahled Čtrnáctá hodina bude patřit Lakomým Barkám, vokálnímu souboru maminek a dětí z Klecan, který pod vedením Blanky Laurychové a Evy Stanislavové existuje již od roku 2001 a spolupracuje také s uznávaným výtvarníkem a muzikantem Petrem Niklem nebo s worldmusic tělesem Moberg Ensemble.

V 16 hodin se děti i dospělí mohou těšit na Příhody kluka BomBarďáka – hudebně-divadelní představení plné chytlavých písniček a bláznivých scének.

Během celého dne bude možné navštívit výtvarné dílny ve stanu před kostelem. Kdo by si nechtěl potisknout tašku nebo tričko podle svého originálního návrhu? A tisknout se bude vlastně na jakýkoli kus vlastního doneseného oblečení. A i tak vám oblečení přijde jednotvárné? Ozdobit si ho můžete vlastnoručně vyrobenou broží nebo odznakem, které se budou v sobotu na Jiřáku vyrábět také.

Velikonoce jsou svátky jara. Kousek jara si budete moci odnést i z výtvarných dílen přímo domů, a to ve vlastnoručně vyrobeném květináči. A na šikovné ruce dětí, ale i jejich rodičů, čeká výroba přání, pohledů a obrázků a dalších velikonočních pozdravení.


Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

7. dubna 2017 v 10:30

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou...

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy

15. března 2017 ve 12:50

Na náměstí Republiky v centru Prahy začaly jarní trhy. Potrvají zde do 31. března, kdy je vystřídají velikonoční trhy. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků.

Velikonoční jarmark v Troji nabídne i tyčinky, na kterých si pochutnával prezident Masaryk

18. března 2016 v 07:21

V trojské botanické zahradě se po oba víkendové dny koná od 9 do 18 hodin jarmark. „Oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která...

Magistrát bude hostit velikonoční jarmark. Své výrobky představí školy i chráněné dílny

9. března 2016 v 07:23

Velikonoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol se uskuteční ve středu 16. března od 9 do 17 hodin ve vestibulu Škodova paláce.

Jak vyznat originálně lásku či jiné sympatie? Napište vzkaz na vajíčko v srdci Prahy

3. dubna 2015 v 09:52

Návštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohou napsat jakýkoliv vzkaz na barevné vajíčko a ozdobit jím některou z bříz. Na stromech v centru Prahy jich visí už stovky. Také v průběhu nadcházejících velikonočních svátků je všem zájemcům budou rozdávat dva maskoti v podobě...

Další články
Nahoru