dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Veletržní a Dukelských hrdinů čekají změny, Praha připraví studii koncepčních úprav

S vypracováním koncepční studie na úpravu ulic Veletržní a Dukelských hrdinů dnes souhlasila Rada hl. m. Prahy. Záměr úprav souvisí s připravovanou rekonstrukcí tramvajové tratě v ulici Dukelských hrdinů v úseku od ulice Milady Horákové do ulice Strojnická, která by měla být realizována v roce 2018. Studii zpracuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).

Národní galerie současně připravuje obnovu piazetty před Veletržním palácem. Záměrem městské části Praha 7 je definovat celkový charakter ulice Veletržní s cílem stavebního potvrzení provizorních dopravních opatření a jejich rozšíření v rámci celého úseku ulice.

Při proměně Veletržní a Dukelských hrdinů se počítá s participativním zapojením veřejnosti.  Studie bude definovat základní skelet veřejných prostranství Letné a bude výchozím podkladem pro jejich rehabilitaci a celkové zkvalitnění.

Od ní bude možné odvíjet další koncepce úprav navazujících ulic a veřejných prostorů, zejména pokračování ulice Dukelských hrdinů, nábřeží kapitána Jaroše, ulici Korunovační a prostor před Výstavištěm.

Ulice Dukelských hrdinů, dříve Bělského třída, byla jedním z hlavních bulvárů Prahy 7. Historicky to byla cesta od původní Písecké brány na Malé Straně do Královské obory, a to v místech dnešních nábřeží Eduarda Beneše a kpt. Jaroše a ulice Dukelských hrdinů. Dodnes je hlavní spojnicí mezi nábřežím, Výstavištěm a Stromovkou.

Veletržní ulice je dopravní tepnou Prahy 7, na kterou je navázáno několik významných budov. V minulosti se uvažovalo o propojení Veletržní a Dělnické. Dnes je tento urbanistický koncept opět aktuální a ve vznikající urbanistické studii a návrhu Metropolitního plánu Prahy na zástavbu území Holešovice-Bubny se počítá s jejich propojením pro pěší a veřejnou dopravu.


Další články
Nahoru