dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
14°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
14°C
Zpravodajství

Veletrh sociálních služeb navštívily téměř dva tisíce lidí

Druhý ročník populárního veletrhu poskytovatelů sociálních služeb pod názvem HELPfair přilákal na Střelecký ostrov téměř dva tisíce návštěvníků. Přes devadesát pražských poskytovatelů zde prezentovalo své služby téměř ve všech oblastech pomoci lidem ve všech věkových kategoriích – pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované i pro osoby ohrožené domácím násilím.  

„Právě prezentace služeb na jednom místě získává u Pražanů na své popularitě. Navíc mají příležitost si u jednotlivých poskytovatelů zkonzultovat tyto služby, aby přímo vycházely z jejich potřeb. Vzhledem k tomu, že se snažíme podporovat rozvoj služeb, tak se zájemci mohli dozvědět i novinky z této oblasti. Jsem přesvědčený, že se z tohoto veletrhu stává jedna z tradičních celopražských akcí,“ uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

V jednotlivých stáncích své služby a činnost představily neziskové organizace, občanská sdružení a příspěvkové organizace hl. m. Prahy – mj. většina domovů seniorů – nebo příspěvkové organizace městských částí. Nabídku služeb prezentovalo i Centrum sociálních služeb Praha, které vystavilo i několik příběhů v rámci probíhající kampaně Intervenčního centra pod názvem „Má mě rád/a, nemá mě rád/a“, jejímž cílem je poukázat na problematiku domácího násilí.

„Prezentovány v rámci veletrhu nebyly jen sociální služby, ale i nejrůznější volnočasové a vzdělávací činnosti, jejichž produkty sklízely obdiv nejen u zájemců o tyto aktivity, ale i u většiny návštěvníků. Právě péči o potřebné beru za jednu ze svých priorit a tento veletrh je toho také důkazem,“ dodal radní Hodek.

Partnerem akce byl spolek Nové háro, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Jedním z patronů byl pak sportovec Martin Zach, který je zároveň patronem občanského sdružení Caballinus nabízející hipoterapii nemocným dětem. „Těší mě, když jsem mohl sledovat, kolik lidí veletrh navštívilo. Dokazuje to, že dobrý nápad a zapálení pro pořádání této akce, může vytvořit i z relativně malé akce postupem doby respektovanou událost s celopražským a mnohdy i mimopražským dosahem. A to se určitě podařilo,“ řekl Martin Zach.

Návštěvníkům zpestřil odpoledne na Střeleckém ostrově i bohatý kulturní program s vystoupením skupin složených ze žáků základních škol, dětského sboru Kampata a populárních interpretů Dary Rolins a Pavla Callty.

Kromě toho měli možnost zapojit se do celé řady různých aktivit, soutěží a sportovních disciplín pro malé i velké. K dispozici byly skákací hrady, puzzle, obří šipky, nafukovací stěna, výtvarná dílnička a malování na obličej pro děti.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru