dnes
Pondělí - jasno
26°C
zítra
Úterý - skorojasno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
28°C
Zpravodajství

Veletrh sociálních služeb navštívily téměř dva tisíce lidí

Druhý ročník populárního veletrhu poskytovatelů sociálních služeb pod názvem HELPfair přilákal na Střelecký ostrov téměř dva tisíce návštěvníků. Přes devadesát pražských poskytovatelů zde prezentovalo své služby téměř ve všech oblastech pomoci lidem ve všech věkových kategoriích – pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované i pro osoby ohrožené domácím násilím.  

„Právě prezentace služeb na jednom místě získává u Pražanů na své popularitě. Navíc mají příležitost si u jednotlivých poskytovatelů zkonzultovat tyto služby, aby přímo vycházely z jejich potřeb. Vzhledem k tomu, že se snažíme podporovat rozvoj služeb, tak se zájemci mohli dozvědět i novinky z této oblasti. Jsem přesvědčený, že se z tohoto veletrhu stává jedna z tradičních celopražských akcí,“ uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

V jednotlivých stáncích své služby a činnost představily neziskové organizace, občanská sdružení a příspěvkové organizace hl. m. Prahy – mj. většina domovů seniorů – nebo příspěvkové organizace městských částí. Nabídku služeb prezentovalo i Centrum sociálních služeb Praha, které vystavilo i několik příběhů v rámci probíhající kampaně Intervenčního centra pod názvem „Má mě rád/a, nemá mě rád/a“, jejímž cílem je poukázat na problematiku domácího násilí.

„Prezentovány v rámci veletrhu nebyly jen sociální služby, ale i nejrůznější volnočasové a vzdělávací činnosti, jejichž produkty sklízely obdiv nejen u zájemců o tyto aktivity, ale i u většiny návštěvníků. Právě péči o potřebné beru za jednu ze svých priorit a tento veletrh je toho také důkazem,“ dodal radní Hodek.

Partnerem akce byl spolek Nové háro, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Jedním z patronů byl pak sportovec Martin Zach, který je zároveň patronem občanského sdružení Caballinus nabízející hipoterapii nemocným dětem. „Těší mě, když jsem mohl sledovat, kolik lidí veletrh navštívilo. Dokazuje to, že dobrý nápad a zapálení pro pořádání této akce, může vytvořit i z relativně malé akce postupem doby respektovanou událost s celopražským a mnohdy i mimopražským dosahem. A to se určitě podařilo,“ řekl Martin Zach.

Návštěvníkům zpestřil odpoledne na Střeleckém ostrově i bohatý kulturní program s vystoupením skupin složených ze žáků základních škol, dětského sboru Kampata a populárních interpretů Dary Rolins a Pavla Callty.

Kromě toho měli možnost zapojit se do celé řady různých aktivit, soutěží a sportovních disciplín pro malé i velké. K dispozici byly skákací hrady, puzzle, obří šipky, nafukovací stěna, výtvarná dílnička a malování na obličej pro děti.


Praha 6: Prezentace nové podoby Macharova náměstí

16. června 2018 v 08:07

Praha 6 pořádá veřejnou prezentaci nové podoby Macharova náměstí za účasti autorů vítězného návrhu. Prezentace se uskuteční na náměstí u infostojanů v úterý 19. června od 18 hodin.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

15. června 2018 v 19:45

Zastupitelstvo Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválilo poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 korun třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí. 

Praha 13 plná květin

15. června 2018 v 10:10

Máte krásně rozkvetlou předzahrádku, zahrádku nebo balkon plný květin? Zapojte se do fotosoutěže radnice Prahy 13, kterou také letos vyhlašuje předseda výboru pro výchovu a vzdělávání Vít Bobysud.

Židle s „oteklými kotníky“ je i v Praze 13

15. června 2018 v 09:57

Na závažné onemocnění srdce upozorňují oranžové židle s „oteklými kotníky“, na které v těchto dnech můžete narazit na různých místech hlavního města. V Praze 13 se oranžová židle objevila před budovou radnice na Slunečním náměstí.

Piknik v zahradě. Den otevřených dveří a francouzský trh na velvyslanectví

15. června 2018 v 05:32

Buquoyský palác se otevře veřejnosti v pátek 22. června od 11 do 17 hodin. Nezmeškejte tuto příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. U vstupu bude k dispozici malý průvodce.

Další články
Nahoru