dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Veletrh sociálních služeb na Střeláku

Zviditelnění, podpora a zkoordinování činnosti poskytovatelů sociálních služeb i dalších organizací působících v neziskovém sektoru. To jsou hlavní motivy druhého ročníku Veletrhu sociálních služeb. Letošní ročník se uskuteční ve čtvrtek 18. června od 14 do 20 hodin opět na Střeleckém ostrově. Akci pořádá Městská část Praha 1, v rámci oblasti plánování sociálních služeb. Vstup na akci je zdarma. 

Na veletrhu se představí nejen 30 organizací, jejichž nezisková působnost se zaměřuje například na seniory, tělesně postižené nebo osoby ohrožené domácím násilím, ale také na organizace a občanská sdružení působící na poli volnočasových aktivit nebo vzdělávání. Změnou je, oproti loňskému programu, zaměření na rodiny s dětmi. To se projeví nejen v bohatém kulturním programu na pódiu, ale také v doprovodném programu na ostrově.

Význam akce podtrhuje záštita, kterou nad ní převezme ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová. Patronkou se stane radní pro sociální politiku hl. m. Prahy Irena Ropková.

„Kulturní program by měl letos být více jakýmsi důstojným odlehčením a také vyvážením celé akce. Zaměřen bude i na rodiny s dětmi. Těšit se tak můžete nejen na Ondřeje Rumla či dětský sbor Bobulky, ale také na skákací hrad, malování na obličej či výtvarnou dílnu. Pomyslnou moderátorskou štafetu po Alexandru Hemalovi a Haně Heřmánkové letos převezme Mahulena Bočanová, která má s handicapovanými lidmi osobní zkušenosti,“ uvedla předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku a zároveň iniciátorka celého projektu Šárka Chládková Táborská (ČSSD).

S činností jednotlivých organizací se budou moci návštěvníci seznámit přímo u jednotlivých stánků, kde budou působit přímo zástupci konkrétních organizací. Těšit se můžou i na občerstvení za mimořádně nízké „sousedské“ ceny, které nabídne společnost DELICATO RESTAURANTS. Příkladem je párek v rohlíku za 8 Kč či Malinovka za 10 Kč. Více informací na webových stránkách www.praha1.cz v sekci sociální péče.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru