Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaVeletrhyVíkend

Veletrh pracovních příležitostí pro děti z dětských domovů

21. 10. 2023
Nezisková organizace Nadání a dovednosti pořádá již tuto sobotu 21. října od 10 do 17 hodin v pražském hotelu Clarion další ročník Veletrhu pracovních příležitostí pro středoškoláky z celé republiky. Kromě zkušených kariérních poradců a odborníků v oblasti HR čekají studenty zástupci dvaceti partnerských firem se svou nabídkou brigád, stáží nebo otevřených pracovních pozic.

Veletrh má za cíl propojit mladé studenty přímo s potencionálními zaměstnavateli, kteří jsou připraveni podpořit jejich start do kariérního života. Je určen pro mladistvé ve věku 15 až 26 let a speciální důraz je kladen na studenty ze sociálně znevýhodněných rodin nebo dětských domovů.

„Aktivně spolupracujeme se středními školami již několik let. Pro náš obor, který se potýká s vysokou fluktuací zaměstnanců, je navázání úzké kooperace se školami zásadní,“ uvádí zástupce zúčastněných firem, Petra Slabá, HR ředitelka OREA Hotels & Resorts. OREA má velkou výhodu, její hotely jsou umístěny po celé České republice a nabízejí rozmanité portfolio, od horských resortů, přes wellness hotely až po městské a kongresové provozy.

„Naši manažeři se studentům na praxi maximálně věnují, nejprve je zaškolí a dle možností si pak studenti vyzkouší kvalifikovanou práci jako plnohodnotný pracovník. Od studentů pak dostáváme zpětnou vazbu, že se za týden praxe u nás naučili více než za jeden rok ve škole,“ dodává Petra Slabá. OREA si pak ze studentů vybírá budoucí kolegy, kterým nabídne konkrétní pozici.

Nezisková organizace Nadání a dovednosti dlouhodobě podporuje mladé lidi, zejména z dětských domovů a pěstounských rodin a pomáhá jim s kariérním rozvojem a s prvními kroky do samostatného života.

Veletrh proběhne v rámci programu Career Boost Academy podporovaném dánskou nadací The Velux Foundations a budou se ho účastnit tyto společnosti:  AmRest, McDonald´s, Amazon Logistics Prague, Tesco Stores ČR, Lagardere Travel Retail, Deloitte Advisory, Coca-Cola, Nestlé, OREA HOTELS, AAA Auto, Hays Czech Republic, EUC, AUTOCONT, Dopravní podnik hl. m. Prahy a Lidl Česká republika.

Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 33, Praha 9.


Autor: Alo

Děti ze školek Prahy 11 malovaly své nejbližší

6. prosince 2023 v 16:35

V listopadu byli oceněni vítězové výtvarné soutěže Maminka, tatínek nebo někdo blízký. Obrázky byly vystaveny v září v KC Zahrada a jejich výběr uvidíte i na radnici v Ocelíkově ulici v lednu 2024

Setkání na Patnáctce. Radnice zve na Veronské náměstí

6. prosince 2023 v 15:47

Druhé Adventní setkání na Patnáctce se koná v neděli 17. prosince na Veronském náměstí, kde bude také v 17 hodin rozsvícen vánoční stromeček.

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

3. prosince 2023 v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Před Skleněný palác přijde Mikuláš, anděl a čert

3. prosince 2023 v 10:15

Šestková mikulášská nadílka před Skleněným palácem v úterý 5. prosince.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

2. prosince 2023 ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

30. listopadu 2023 ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Osmáci z Prahy 13 zvítězili v krajské jazykové soutěži

30. listopadu 2023 v 10:57

Žáci z FZŠ Mezi Školami v Praze 13 zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy. Do pátého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních více než 50 000 žáků a...

Mikuláš na ledě v Praze 10

29. listopadu 2023 v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Mikulášská nadílka u Kiliána

28. listopadu 2023 v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

28. listopadu 2023 v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

28. listopadu 2023 v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Další články
Nahoru