dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Veletrh poskytovatelů sociálních služeb představí desítky neziskovek
Střelecký ostrov. Ilustrační foto: Daniel Baránek / Wikimedia Commons

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb představí desítky neziskovek

Dnes se na Střeleckém ostrově od 14 hodin uskuteční první veletrh poskytovatelů sociálních služeb městské části Praha 1. Na akci se také představí další organizace působící v neziskovém sektoru. Chybět nebude ani kvalitní kulturní program, který bude přizpůsoben tématu celé akce, a občerstvení za nízké ceny.

Na veletrhu, jehož pořadatelem je městská část Praha 1, se představí bezmála 30 organizací, jejichž nezisková působnost spadá především do sektoru sociální péče, zaměřené na seniory, tělesně postižené, osoby ohrožené domácím násilím, osoby s mentálním postižením, rodiny s dětmi ohrožené sociálním vyloučením a mnoha dalších.

Doplněny jsou o organizace a občanská sdružení působící na poli volnočasových aktivit nebo vzdělávání. „Kulturní program, který je přizpůsoben povaze celé akce, zajistí umělecké uskupení tělesně postižených umělců THE TAP TAP, či nevidomé pěvecké Duo: Martin Svátek a Blanka Janečková, které znají diváci z oblíbené talentové televizní soutěže. Akcí provede Hana Heřmánková společně s Alexandrem Hemalou," uvedla radní pro sociální oblast a zároveň iniciátorka celého projektu Šárka Chládková Táborská (ČSSD).

Návštěvníci akce budou mít u informačních stánků možnost seznámit se s činností jednotlivých organizací, poznat přímo konkrétní osoby, které v nich působí a získat praktické informace a rady přímo od těch nejpovolanějších. Těšit se můžou i na občerstvení za nízké „sousedské“ ceny. Příkladem je párek v rohlíku za 8 korun či Malinovka za 10 korun. Více informací na webových stránkách www.praha1.cz v sekci sociální služby.


Další články
Nahoru