Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Veletrh neziskových organizací se po roce vrací na Žofín
10 červen
Veletrhy
Veletrh se na Žofíně konal loni v září. Foto: JP

Veletrh neziskových organizací se po roce vrací na Žofín

10. 6. 2024
Po skoro třech desetiletích od jeho zahájení prezidentem Václavem Havlem se v paláci Žofín opět koná Veletrh neziskových organizací. Ten letošní přinese bohatý program zaměřený na podporu dobrovolnictví. Konat se bude totiž v rámci vyhlášení roku dobrovolnictví na Praze 1 s příslibem bohatého dne plného aktivit, vzdělávání a zapojení veřejnosti. Akce se uskuteční v pondělí 10. června od 10 do 20 hodin. Letos pod záštitou první dámy ČR Evy Pavlové.

„Velmi ráda jsem poskytla záštitu právě Veletrhu neziskových organizací. Každého, kdo dělá něco pro druhé, si velmi vážím. Být dobrovolníkem je práce, kde na sto procent platí, že se musí dělat především srdcem," zdůraznila první dáma ČR Eva Pavlová význam dobrovolnictví.

Návštěvníci se mohou těšit na tržiště desítek společensky odpovědných organizací, nábor dobrovolníků, ukázky dobrovolnických aktivit, a řadu atrakcí pro děti včetně malování na obličej, dětského koutku, vláčku, zmrzliny a zookoutku s jednorožcem.

V programu nechybí sociální divadlo 3000 otáček, kapela Trhni si smyčcem a Muzikanti bez domova, stejně jako hudební produkce nadačního fondu Melodio ve prospěch občanů se zdravotním postižením.

„Jsem moc ráda za každou příležitost, kdy je prezentována činnost neziskových organizací. Jejich role je ve společnosti nezastupitelná, často vyplňují mezery tam, kde veřejný a soukromý sektor chybí, poskytují služby a podporu zranitelným skupinám, chrání životní prostředí, podporují kulturní a společenský život, zasazují se o ochranu lidských práv. Z výzkumu, který jsme nedávno provedli ve spolupráci s Českým statistickým úřadem, vyplynulo, že právě neziskové organizace jsou také nejčastějším organizátorem dobrovolnické činnosti v České republice,“ řekla zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

„Událost je plně bezbariérová, což umožňuje každému z nás se zapojit. Děti se mohou těšit na řadu zábavných aktivit, a pro dospělé je připraven pestrý kulturní program i inspirace k zapojení se do dobrovolnických aktivit," sdělila, radní pro sociální věci a bezbariérovost Prahy 1 Ivana Antalová (BEZPP).

„Mám radost, že se nám daří otvírat radnici všem lidem, a navzájem je propojovat, přihlásily se nám desítky společensky odpovědných organizací,” dodala.   

Na veletrhu proběhne také vernisáž výstavy fotografií známé fotografky Jany Plavec, která prostřednictvím svých děl přibližuje životy a příběhy lidí bez domova, kteří se často stávají neznámými hrdiny a hrdinkami našeho města. Další výstava se bude věnovat památce vyhlazených Lidic, jehož 82. výročí si tento den připomínáme.

Paralelně s veletrhem proběhne od 11 do 13 hodin důležité setkání, na kterém budou představitelé pražských městských částí diskutovat o dobrovolnictví, solidaritě a problematice bezdomovectví pod taktovkou solidární sítě Místní místním. Toto fórum poskytne příležitost pro výměnu osvědčených postupů, dobré praxe a navázání spolupráce pro budoucí iniciativy.

Celodenní program doplní catering Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj a Sousedského klubu. Vstup na veletrh je zdarma a akce probíhá jak ve vnitřních, tak ve venkovních prostorech.


Autor: red

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

15. června 2024 v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Veletrh neziskových organizací Prahy 1

2. června 2024 ve 20:42

Rok 2024 je rokem dobrovolnictví. Přijďte 10. června na první ročník obnoveného veletrhu, který v roce 1996 zahajoval prezident Václav Havel.

FEL ČVUT na Veletrhu vědy ukáže robotickou zoo i robozáchranáře

29. května 2024 v 08:27

Chystáte se na letošní Veletrh vědy? Pokud ano, neopomeňte stanoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL ČVUT). I letos chystá zajímavý program pro malé i velké návštěvníky a návštěvnice, při němž se lidé pobaví i přiučí něco z techniky.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

18. května 2024 v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

ČVUT: Přijďte si popovídat s robotem Ludvíkem

16. ledna 2024 v 10:39

Šestnáctého ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2024, který se bude konat ve dnech 23.–25. ledna na výstavišti PVA Expo Praha v hale 4, se opět zúčastní České vysoké učení technické v Praze.

Další články
Nahoru