dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
26°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
22°C
Veletrh FOR HABITAT: Inspirace pro bydlení i zahradu
Na veletrhu For Garden bude k největším lákadlům patřit expozice zahradních růží. Foto: For Garden

Veletrh FOR HABITAT: Inspirace pro bydlení i zahradu

Chystáte se stavět, vylepšit si bydlení nebo zahradu? Pak si nenechte ujít souběh veletrhů, který v areálu letňanského výstaviště představí novinky ze světa stavby, rekonstrukce, bytového designu a zahradní architektury. 

stul-s-ohnistem Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí For Habitat, který se koná 21. až 24. března v areálu PVA EXPO PRAHA v souběhu s veletrhy For Interior, For Garden, Design Shaker, Světlo v architektuře a Bydlení, nové projekty, představí řadu novinek a vychytávek. Hitem jsou mimo jiné špičkové bioklimatické pergoly, které lze kompletně ovládat pomocí chytrého telefonu. Inspiraci můžete načerpat i v oblasti interiérových dveří, schodišť či prosklených stěn. Využít bude možné i poradenství expertů k dané problematice. Pokud navštívíte stánek Státního fondu životního prostředí ČR, dozvíte se vše potřebné o dotačních programech, díky kterým svůj dům zateplíte za poloviční náklady.

Zbrusu nová odrůda růže
O zahradě se dozvíte úplně vše na veletrhu For Garden. K největším lákadlům bude patřit expozice zahradních růží. A nejen to! Německá firma Kordes – jeden z největších evropských šlechtitelů růží, představí poprvé na českém trhu novinku z exkluzivní řady voňavých a zdravých růží Parfuma, mnohokvětou růži Carmen Würth. Ta upoutá nejen nevšední barvou v chladivých fialkových tónech, ale i omamnou vůní. V základech jejího parfému ucítíte kořenitou vůni pelargonie, patchouli i zemité tóny. Postupně lze ucítit i svěží ovocný tón sladkých jablek a litschi, na vrcholu pak klasickou vůni růží. Můžete ji s úspěchem pěstovat nejen na zahradě, ale i v hluboké nádobě na balkoně či terase.

Hity pro chytrou domácnost
K lahůdkám, které budou k vidění na souběhu veletrhů For Habitat, patří například dekorativní 3D technická textilie, které nabízí kreativní řešení pro všechny druhy interiérů. Díky možné kombinaci s LED osvětlením Hafele můžete navolit takové režimy, kdy bude 3D efekt textilie podpořen střídáním barev. K novinkám se řadí i stůl s integrovaným plynovým ohništěm Manhattan, který se hodí na terasu, balkon či zahradu. Má tepelný výkon klasického ohně, ale bez zápachu, sazí a štípání dřeva. Neviditelnatv.cz přichází s novinkou, speciálně technologicky navrhnutou postelí se zabudovanou televizí, která bude k vidění na veletrhu For Interior. Jak vypadá interiér ve stylu „digitální romantika“? To bude možné zjistit v prezentaci Vzorový byt ve vstupní hale č. 2, kterou pro veletrh Design Shaker navrhla designérka Iva Bastlová. Více informací najdete na www.forhabitat.cz.

vzorovy-byt-ve-stylu-digitalni-romantikaToto vážné onemocnění je bohužel na vzestupu, velmi vážnému průběhu loni čelily už stovky lidí

19. dubna 2019 ve 20:36

Těžký zápal plic, otrava krve, zánět mozkových blan či akutní zánět středního ucha. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí pneumokok – bakterie Streptococcus pneumoniae. Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v České republice podle...

Saunia chystá speciální divadelní ceremoniály pod vedením saunových mistrů

8. dubna 2019 v 08:30

Tři pražské pobočky saunového světa Saunia chystají speciální divadelní ceremoniály na filmové motivy, které budou probíhat pod vedením těch nejlepších saunových mistrů z Česka a Slovenska, Ondřeje Sochůrky a Roberta Žídka.

Zdraví pod kontrolou v OC Galerie Harfa

2. dubna 2019 ve 12:29

Projekt, jehož cílem je zvýšení povědomí o zdraví a dostupnosti zdravotní péče pořádají studenti pod záštitou IFMSAcz – International Federation of Medical Students' Associations.

Další články
Nahoru