dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Veletrh FOR HABITAT: Inspirace pro bydlení i zahradu
Na veletrhu For Garden bude k největším lákadlům patřit expozice zahradních růží. Foto: For Garden

Veletrh FOR HABITAT: Inspirace pro bydlení i zahradu

Chystáte se stavět, vylepšit si bydlení nebo zahradu? Pak si nenechte ujít souběh veletrhů, který v areálu letňanského výstaviště představí novinky ze světa stavby, rekonstrukce, bytového designu a zahradní architektury. 

stul-s-ohnistem Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí For Habitat, který se koná 21. až 24. března v areálu PVA EXPO PRAHA v souběhu s veletrhy For Interior, For Garden, Design Shaker, Světlo v architektuře a Bydlení, nové projekty, představí řadu novinek a vychytávek. Hitem jsou mimo jiné špičkové bioklimatické pergoly, které lze kompletně ovládat pomocí chytrého telefonu. Inspiraci můžete načerpat i v oblasti interiérových dveří, schodišť či prosklených stěn. Využít bude možné i poradenství expertů k dané problematice. Pokud navštívíte stánek Státního fondu životního prostředí ČR, dozvíte se vše potřebné o dotačních programech, díky kterým svůj dům zateplíte za poloviční náklady.

Zbrusu nová odrůda růže
O zahradě se dozvíte úplně vše na veletrhu For Garden. K největším lákadlům bude patřit expozice zahradních růží. A nejen to! Německá firma Kordes – jeden z největších evropských šlechtitelů růží, představí poprvé na českém trhu novinku z exkluzivní řady voňavých a zdravých růží Parfuma, mnohokvětou růži Carmen Würth. Ta upoutá nejen nevšední barvou v chladivých fialkových tónech, ale i omamnou vůní. V základech jejího parfému ucítíte kořenitou vůni pelargonie, patchouli i zemité tóny. Postupně lze ucítit i svěží ovocný tón sladkých jablek a litschi, na vrcholu pak klasickou vůni růží. Můžete ji s úspěchem pěstovat nejen na zahradě, ale i v hluboké nádobě na balkoně či terase.

Hity pro chytrou domácnost
K lahůdkám, které budou k vidění na souběhu veletrhů For Habitat, patří například dekorativní 3D technická textilie, které nabízí kreativní řešení pro všechny druhy interiérů. Díky možné kombinaci s LED osvětlením Hafele můžete navolit takové režimy, kdy bude 3D efekt textilie podpořen střídáním barev. K novinkám se řadí i stůl s integrovaným plynovým ohništěm Manhattan, který se hodí na terasu, balkon či zahradu. Má tepelný výkon klasického ohně, ale bez zápachu, sazí a štípání dřeva. Neviditelnatv.cz přichází s novinkou, speciálně technologicky navrhnutou postelí se zabudovanou televizí, která bude k vidění na veletrhu For Interior. Jak vypadá interiér ve stylu „digitální romantika“? To bude možné zjistit v prezentaci Vzorový byt ve vstupní hale č. 2, kterou pro veletrh Design Shaker navrhla designérka Iva Bastlová. Více informací najdete na www.forhabitat.cz.

vzorovy-byt-ve-stylu-digitalni-romantikaVzácné onemocnění bere pacientům energii, krásu i život. Umí udeřit náhle a příčinou není vždy jen genetika

12. června 2019 v 10:48

Napínání a tuhnutí kůže a postupná devastace vnitřních orgánů bez šance na úspěšné vyléčení – takové jsou vyhlídky pacientů se sklerodermií. Kromě toho, že se dotýká jejich fyzického stavu, má zásadní vliv i na estetiku a psychiku.   

Trendy se mění. Kuřáci volají na bezplatnou Národní linku pro odvykání dvakrát častěji

30. května 2019 ve 14:50

Národní linka pro odvykání 800 350 000 u příležitosti Světového dne bez tabáku (31. května) zveřejnila statistiky za uplynulý rok. Její služby loni využilo 907 kuřáků a od října i dalších 53 lidí se závislostí na alkoholu a patologickém hraní. Úspěšnost klientů pod odborným vedením je vysoká –...

Možná budete překvapeni, ale tento jeden z nejčastějších mýtů o jídle je podle odborníků zároveň velký nesmysl

30. května 2019 ve 04:49

Odborníci na poruchy příjmu potravy zvyšují povědomí široké veřejnosti o onemocnění, snaží se o odstraňování strachu ze stigmatizace a boření mýtů spojených s jídlem.

Festival zdravého životního stylu: Den zdraví

28. května 2019 v 07:01

Jednodenní festival zdravého životního stylu nabídne bohatý program partnerů akce, ochutnávky zdravých jídel, informace ze světa zdraví a prevence.

Mordor na Žižkově nahradí rozvlněné věže od Evy Jiřičné

26. května 2019 v 08:47

Návrh nejznámější české architektky Evy Jiřičné zvítězil ve velké mezinárodní architektonické soutěži na nové řešení lokality po nefunkční telekomunikační budově bývalého Telecomu na Žižkově. 

Další články
Nahoru