Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Veletrh FOR GASTRO & HOTEL: Přehlídka chutí a kulinářského umění
Foto: for-gastro.cz

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL: Přehlídka chutí a kulinářského umění

Novinky, významné značky a kvalitní produkty z oborů hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie se představí na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2022. Akce pro profesionály i milovníky gastronomie se koná ve dnech 29. září až 1. října na letňanském výstavišti.

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL je tradiční přehlídkou toho nejlepšího, co aktuální HoReCa segment nabízí. Také letos na přelomu září a října bude přehlídkou aktuálních trendů mezi produkty, technologiemi i službami výrobců a dodavatelů.

Nejen hmyzí pochoutky
Veletrh bude exhibicí lákavých potravin, nápojů, umožní nahlédnout do kuchyní profesionálních kuchařů a hvězd kulinářského oboru. Ochutnávat vybrané speciality, seznámit se s multifunkčními spotřebiči a technologickými novinkami do kuchyní. K vidění bude třeba hyper rychlá trouba Speed – X, která získala již 3 světová ocenění. Chybět nebudou zajímavosti jako hmyzí pochoutky, jogurtovače pro profesionály, superpotraviny či kvalitní obalové materiály s příměsí bambusového vlákna.

Silné značky i program
Portfolio 12 firem nabízejících české potraviny na své expozici představí Státní zemědělský intervenční fond. Návštěvníci veletrhu se seznámí také s vybranými výrobky, které se pyšní označením národní značkou kvality KLASA či značkami Regionální potravina a BIO. A kdo si potrpí na asijské produkty, ocení nabídku specialit, kterou do Letňan přinese vietnamská ambasáda. Mnoho zajímavostí a kvalitního zboží uvedou v PVA EXPO PRAHA také výrobci nápojů. Akci bude doprovázet i bohatý program.

GASTRO COFFEE
V Hale 4 bude v provozu speciální kavárna GASTRO COFFEE, která zájemcům poradí ve všem, co potřebují vědět o gastronomii. V sérii téměř tří desítek přednášek se lidé dozvědí například, jak řešit nedostatek pracovních sil, jak pracovat s novými talenty, informace a tipy pro institucionální stravování nebo nahlédnou do bistrologie. Chybět nebude ani přehlídka profesních oděvů a kuchařská show.

Odborný kongres
Jaká je reálná tvář dnešního českého světa HoReCa? Na toto téma bude zaměřeno největší setkání profesionálů a fanoušků moderní gastronomie a hotelnictví v rámci doprovodného programu veletrhu. Tím je odborný KONGRES FOR GASTRO & HOTEL, který se bude konat 29. září. V rámci něj vystoupí mnoho osobností, které představí trendy na trhu, klíčová data, nastíní perspektivy oboru… Účastníci kongresu se setkají mimo jiné s uznávanými food blogerkami v panelové debatě, mohou si vychutnat baristickou či barmanskou show nebo okusit párování jídel a nápojů z rukou profesionálů.

Více na www.for-gastro.cz.

2022-for-gastro-podzim-2


Autor: Cen

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Další články
Nahoru