Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Veletrh FOR GARDEN nabídne to nej ze všech zahradních oborů
30 bře
2 dub
Veletrhy
Veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna. Foto: FOR GARDEN

Veletrh FOR GARDEN nabídne to nej ze všech zahradních oborů

30. 3. 2023 - 2. 4. 2023
Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letošní šestnáctý ročník nabídne historicky nejširší portfolio produktů, firem i služeb. Návštěvníci si užijí jak inspirativní expozice, tak atraktivní program. 

garden-23-1 Takřka všechny zahradní obory se budou prezentovat ve třech halách letňanského výstaviště i na jeho venkovní ploše. Inspiraci pro zdokonalení zahrady nebo vytvoření zcela nové oázy klidu u svého domu nabídnou odborníci z řad zahradních architektů nebo vystavovatelé, kteří na svých expozicích představí to nejlepší ze svých produktů, novinky pro letošní sezónu i trendy oboru.

Kromě tradičních vystavovatelů veletrhu FOR GARDEN dorazí do PVA EXPO PRAHA i nové společnosti a jejich produkty. A kromě Česka a Slovenska bude na výběr i produkce z Polska, Rumunska a dalších zahraničních zemí.

garden-23-2 Jednoznačně nejsilnějším oborem, který se na veletrhu v letošním roce představí, budou zahradní stavby: pergoly a zimní zahrady, ale i zahradní domky, chybět nebude ani nová verze zahradního domku typu posed. Inspiraci bude možné načerpat i v oblasti energetického řešení pro domácnosti a firmy – fotovoltaika, tepelná čerpadla a nabíječky pro elektromobily. K vidění bude i akumulátorové nářadí pro zahradní použití, zahradní nábytek, dětský zahradní program a zahradní sortiment v novinkách pro rok 2023.

Luční koberec, oheň ve stole…
K velkým zajímavostem veletrhu budou patřit mimo jiné luční koberce. Ty jsou ekologickou alternativou ke klasickým travním kobercům a hodí se do rodinných zahrad, parků, střešních zahrad či ovocných sadů. V nabídce veletrhu nebudou chybět produkty na terasy včetně široké nabídky nábytku a grilů, například oheň zasazený ve stole či nádobě, stroje pro sečení rozmanitých terénů, závěsná houpací křesla i široké portfolio stínidel, pergol a produktů pro zastřešení teras. S odborníky bude možné hovořit třeba o zasklení balkonů, lodžií a dalších prostor. Veletrh uspokojí i ty, kdo shání kvalitní české vířivky, domácí lázně, finské sauny, infrasauny nebo solární sprchy.

Dekory, dlažby, poradny
Na veletrhu FOR GARDEN se bude prezentovat také široké portfolio mnoha druhů dekorů, obkladů, dlažeb pro vnější i vnitřní použití, obkladových prken nebo speciálních vsakovacích dlažeb. Profesionálové na expozicích poradí také například s pořizováním, údržbou či vylepšením nádrží, čističek, jímek, septiků nebo sklepů.

Otvírání jara
garden-23-3 Během konání veletrhu bude probíhat i zajímavý program na pódiu v Hale 5 včetně soutěže středních zahradnických škol z celé republiky pod názvem Otvírání jara. V průběhu čtyř dnů se na pódiu vystřídá i řada známých osobností jako Bára Basiková, Adélka Gondíková, Michaela Dolinová, Jan Čenský, Pavlína Senič a mnoho dalších. Nebudou chybět ani vystoupení předních českých a slovenských floristů, například Pavla Hrušky, Jarmily Pejpalové a dalších. Pro zahradní architekty bude premiérově představena zcela nová verze programu NBL Landscape Designer 2023 CZ pro návrhy zahrad.

Atraktivní souběh
Veletrh FOR GARDEN se také letos koná v souběhu s veletrhem nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR a s výběrovým veletrhem interiérového designu DESIGN SHAKER. Více informací o veletrhu najdete na www.for-garden.cz.


Autor: Cen

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru