Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Veletrh FOR GARDEN nabídne to nej ze všech zahradních oborů
30 bře
2 dub
Veletrhy
Veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna. Foto: FOR GARDEN

Veletrh FOR GARDEN nabídne to nej ze všech zahradních oborů

30. 3. 2023 - 2. 4. 2023
Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letošní šestnáctý ročník nabídne historicky nejširší portfolio produktů, firem i služeb. Návštěvníci si užijí jak inspirativní expozice, tak atraktivní program. 

garden-23-1 Takřka všechny zahradní obory se budou prezentovat ve třech halách letňanského výstaviště i na jeho venkovní ploše. Inspiraci pro zdokonalení zahrady nebo vytvoření zcela nové oázy klidu u svého domu nabídnou odborníci z řad zahradních architektů nebo vystavovatelé, kteří na svých expozicích představí to nejlepší ze svých produktů, novinky pro letošní sezónu i trendy oboru.

Kromě tradičních vystavovatelů veletrhu FOR GARDEN dorazí do PVA EXPO PRAHA i nové společnosti a jejich produkty. A kromě Česka a Slovenska bude na výběr i produkce z Polska, Rumunska a dalších zahraničních zemí.

garden-23-2 Jednoznačně nejsilnějším oborem, který se na veletrhu v letošním roce představí, budou zahradní stavby: pergoly a zimní zahrady, ale i zahradní domky, chybět nebude ani nová verze zahradního domku typu posed. Inspiraci bude možné načerpat i v oblasti energetického řešení pro domácnosti a firmy – fotovoltaika, tepelná čerpadla a nabíječky pro elektromobily. K vidění bude i akumulátorové nářadí pro zahradní použití, zahradní nábytek, dětský zahradní program a zahradní sortiment v novinkách pro rok 2023.

Luční koberec, oheň ve stole…
K velkým zajímavostem veletrhu budou patřit mimo jiné luční koberce. Ty jsou ekologickou alternativou ke klasickým travním kobercům a hodí se do rodinných zahrad, parků, střešních zahrad či ovocných sadů. V nabídce veletrhu nebudou chybět produkty na terasy včetně široké nabídky nábytku a grilů, například oheň zasazený ve stole či nádobě, stroje pro sečení rozmanitých terénů, závěsná houpací křesla i široké portfolio stínidel, pergol a produktů pro zastřešení teras. S odborníky bude možné hovořit třeba o zasklení balkonů, lodžií a dalších prostor. Veletrh uspokojí i ty, kdo shání kvalitní české vířivky, domácí lázně, finské sauny, infrasauny nebo solární sprchy.

Dekory, dlažby, poradny
Na veletrhu FOR GARDEN se bude prezentovat také široké portfolio mnoha druhů dekorů, obkladů, dlažeb pro vnější i vnitřní použití, obkladových prken nebo speciálních vsakovacích dlažeb. Profesionálové na expozicích poradí také například s pořizováním, údržbou či vylepšením nádrží, čističek, jímek, septiků nebo sklepů.

Otvírání jara
garden-23-3 Během konání veletrhu bude probíhat i zajímavý program na pódiu v Hale 5 včetně soutěže středních zahradnických škol z celé republiky pod názvem Otvírání jara. V průběhu čtyř dnů se na pódiu vystřídá i řada známých osobností jako Bára Basiková, Adélka Gondíková, Michaela Dolinová, Jan Čenský, Pavlína Senič a mnoho dalších. Nebudou chybět ani vystoupení předních českých a slovenských floristů, například Pavla Hrušky, Jarmily Pejpalové a dalších. Pro zahradní architekty bude premiérově představena zcela nová verze programu NBL Landscape Designer 2023 CZ pro návrhy zahrad.

Atraktivní souběh
Veletrh FOR GARDEN se také letos koná v souběhu s veletrhem nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR a s výběrovým veletrhem interiérového designu DESIGN SHAKER. Více informací o veletrhu najdete na www.for-garden.cz.


Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Další články
Nahoru