dnes
Úterý - mlha
3°C
zítra
Středa - snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Veletrh FOR ARCH 2020 přinese novinky ze stavebnictví i poradenská centra
Stavební veletrh se koná od 22. do 26. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Foto: FOR ARCH

Veletrh FOR ARCH 2020 přinese novinky ze stavebnictví i poradenská centra

Nejvýznamnější firmy z oboru stavebnictví, doprovodný program, poradenská centra a především nové produkty i osvědčená kvalita českých výrobců. To bude 31. stavební veletrh FOR ARCH, který se koná od 22. do 26. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů. 

Obory veletrhu komplexně pokrývají klíčová odvětví stavebnictví poskytující návštěvníkům ucelený přehled o dění a nabídce v oboru. „V Letňanech se představí nejvýznamnější společnosti z oblastí elektroniky a zabezpečení, stavby, vytápění i wellness & spa a nabídnou produktové novinky i kvalitní práci,“ řekla koordinátorka veletrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová. Mezi vystavovateli najdou návštěvníci prestižní značky, například firmy Heluz, Hanscraft, Jablotron, Fénix, HDL, Ekonomické stavby a další. 

Energeticky úsporné stavby
Povinnosti výstavby budov s téměř nulovou spotřebou energie se promítnou na veletrhu FOR ARCH do řešení a expozic drtivé většiny vystavovatelů. „Veletrh vnímáme jako skvělou příležitost setkat se s lidmi, kteří plánují stavbu či rekonstrukci svých domů, poradit jim, jak nejlépe postupovat, aby jejich dům byl co nejúspornější a oni zároveň díky dotaci ušetřili. Každoročně máme pro návštěvníky připravený i bohatý doprovodný program s řadou zajímavých přednášek, a pokud to aktuální situace dovolí, tak bychom ho rádi uskutečnili i letos,“ uvádí Lucie Früblingová, tisková mluvčí Státního fondu životního prostředí ČR.

Doprovodný program
V rámci veletrhu bude připraven doprovodný program nabízející tematické konference, přednášky, workshopy i semináře. Z čeho vybírat? Tématu bezpečnosti se bude věnovat 5. ročník konference Požární bezpečnost staveb ve středu 23. září.

for-arch-bezpecnost Čtvrtek 24. září bude patřit semináři ZABEZPEČTE SE – BEZPEČNÝ DOMOV od Ministerstva vnitra, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR. Během soboty 26. září je možné navštívit přednášky Chytře na úspory energie od Centra Pasivního domu, Den stavby aneb Dřevostavby pod lupou od Asociace dodavatelů montovaných domů a Změny legislativních požadavků na konkrétních příkladech od G SERVIS CZ.

for-city Významnou událostí bude premiérová výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony, která se uskuteční 25. září souběžně s odbornou konferencí SMART CITY FOR ARCH v Kongresovém sále výstaviště. Podrobnosti a kompletní přehled na: www.forarch.cz/program.

Pro návštěvníky z řad profesionálů i široké veřejnosti budou k dispozici odborníci v poradenských centrech připraveni bezplatně poradit. 

Souběžně FOR GARDEN
Ve stejném termínu si můžete zajít i na podzimní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN, na kterém nebudou chybět mimo jiné expozice firem s celou škálou rostlin pro zahrady. Veletrh uspokojí přání zájemců o ovocné a okrasné stromy a keře, kiwi, mrazu odolné fíky, vinnou révu, rakytník, muchovník, palmy, bylinky, motýlí keře a mnoho dalších rostlin. Více o veletrzích na www.forarch.cz a www.for-garden.cz.Lidé s migrénou mají svoji první konferenci

19. listopadu 2020 v 15:56

Pacienti trpící migrénou mají svoji historicky první konferenci. Seznámí se na ní s novinkami v léčbě, a to jak od lékařů, tak i z pohledu čínské medicíny. Svoji nemoc mohou jednotlivě probrat s psychoterapeutem, který poradí, jak s migrénou pracovat s pomocí různých technik, včetně relaxace....

Hlavní město hledá ředitele Městské nemocnice následné péče

4. listopadu 2020 v 07:59

Praha schválila vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitel/ředitelka Městské nemocnice následné péče (MNNP).  Uchazeči o tuto pozici v této příspěvkové města mohou podávat své přihlášky do 25. listopadu 2020.

Další články
Nahoru