dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Věkem by mu mohl být tátou, přesto chodil s jeho partnerkou. Pomsta měla být sladká, nějak se to zvrtlo. Teď mu hrozí čtyři roky za mřížemi

Muž v Praze vydíral ženatého muže, který měl vztah s jeho partnerkou. Vyděrač chtěl peníze pod pohrůžkou, že všechno oznámí manželce i zaměstnavateli vydíraného. Podezřelý byl spolu s dalším mladíkem dopaden v pondělí při předání peněz, policisté přitom museli použít varovný výstřel.

V pondělí odpoledne oznámil šestačtyřicetiletý muž, že se stal obětí vydírání. Konkrétně uvedl, že obdržel email, ve kterém ho vyděrač vyzývá k vydání částky 100 tisíc korun.

Pokud by peníze nevydal, nebo by o vydírání informoval policisty, hrozil pachatel předáním kompromitujících materiálů jak zaměstnavateli, tak hlavně manželce poškozeného.

„Vydíraný se naštěstí nenechal zastrašit a obrátil se na policisty. Prošetřování si převzali do své kompetence kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu, kterým spadá do ranku násilná trestná činnost. Ti okamžitě přijali odpovídající opatření a společně s poškozeným si na pachatele počkali v ulici K Austisu v Praze 5,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

A vyděrači skutečně chvíli před osmnáctou hodinou přijeli. Pak už jen následoval zákrok kriminalistů, kteří oba pachatele zadrželi. Jeden z vyděračů se ještě snažil z místa zadržení utéct, proto detektivové k jeho dopadení použili donucovací prostředek varovný výstřel. Ten útěkáře skutečně zastavil.

Následné prošetřování ukázalo, že osmadvacetiletý vyděrač nechtěl nikomu ublížit, ani se nechtěl protiprávně obohatit. K vydírání se uchýlil poté, co se dozvěděl, že mu je šestačtyřicetiletý muž, byť ženáč, sokem v lásce.

„Prostě toto své jednání vnímal jako skvělou formu pomsty za jemu způsobené příkoří. Účasten celé situaci byl i dvaadvacetiletý kamarád vyděrače. Ten s celou věcí neměl více méně nic společného. Pouze se uvolil doprovodit kamaráda na místo pomsty, aby byl nápomocen, když by se něco takzvaně zvrtlo,“ sdělil Tomáš Hulan.

Oba mladíci jsou obviněni z trestného činu vydírání ve spolupachatelství, kdy jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru