dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská kultura

Vědkyně prozradí, proč ráda střílí do diamantů

Ve středu 4. května se uskuteční 4. výroční setkání Klubu NKC, který je nezávislou národní platformou a sítí osobností, které podporují genderovou rovnost ve vědě, výzkumu a vysokém školství. Hlavním hostem bude česká vědkyně Kateřina Falk.   

Návštěvníci přednášky se dozví, proč Falk ráda střílí do diamantů, jak se rodí úspěšná vědkyně, jaké jsou praktické rady pro začínající vědkyně a vědce, jak si splnit sen na poli vědy a také třeba, zda existuje ve vědě zábava.

„Strašně mě naštvalo, když náš fyzikář oznámil třídě, že holkám prostě fyzika nepůjde, ale ,společně to zvládneme´. Já jsem zpozorněla, proč by mi to jako nešlo. Takže jsem se na první dvě písemky naučila sama doma. Pak za mnou začaly chodit holky, že chtějí doučit fyziku, že chtějí taky jedničky,“ vzpomíná na studijní začátky Kateřina Falk.

Diskuse, která bude následovat po přednášce, se bude  věnovat jak sdílení osobních zkušeností a individuálním strategiím, tak i tomu, jak dnes fungují samotné vysokoškolské a výzkumné instituce, které nastavují podmínky pro profesní uplatnění a kariérní postup vědkyň a vědců.

Přednáška Kateřiny Falk se koná 4. května v zasedací místnosti Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, v.v.i., Za Slovankou 1782/3, Praha 8. Začátek je v 17:30 hodin. Po diskusi bude následovat neformální část večera. Občerstvení zajištěno. Vstup na přednášku je zdarma. 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru