dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Vedení radnice Prahy 2 na náměstí Míru rozlévalo lidem bramboračku
Polévku rozlévala starostka Jana Černochová, pomáhal jí radní Michal Zuna. Foto (3x): P2

Vedení radnice Prahy 2 na náměstí Míru rozlévalo lidem bramboračku

Adventní zastavení u Ludmily, pořádané městskou částí Praha 2, se uskutečnilo dnes odpoledne na náměstí Míru. Součástí tradiční akce na začátek adventu bylo i rozdávání polévky. K dispozici bylo 200 porcí bramboračky. Rozdávání se ujala starostka Jana Černochová (ODS) a další členky a členové Rady městské části Praha 2.

„Adventní čas je obdobím očekávání a právě na 2. prosince letos připadla první adventní neděle. Adventní zastavení u Ludmily je tradiční akce, při které mi je potěšením přát lidem klidný advent, který by se měl nést v milé atmosféře blížících se Vánoc,“ uvedla Jana Černochová.

Místostarostka Alexandra Udženija (ODS) přišla na rozdávání s pomocnicí. Pomáhala jí dcera. „Sofinka tu se mnou byla už loni, rozdávání polévky jí šlo,“ sdělila Alexandra Udženija.

udzenija-dcera

Alexandra Udženija s dcerou

Rozlévání polévky se letos také ujali místostarosta Jan Kolář (ANO) a radní Renáta Kašická (ANO) a Michal Zuna (TOP 09). Odpolední akci završilo slavnostní rozsvícení vánočního stromu v režii místostarosty Jana Korsesky (ODS).

kolar-kasicka

Renáta Kašická a Jan Kolář


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru