dnes
Neděle - zatazeno
-1°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - jasno
3°C
Vedení radnice Prahy 2 na náměstí Míru rozlévalo lidem bramboračku
Polévku rozlévala starostka Jana Černochová, pomáhal jí radní Michal Zuna. Foto (3x): P2

Vedení radnice Prahy 2 na náměstí Míru rozlévalo lidem bramboračku

Adventní zastavení u Ludmily, pořádané městskou částí Praha 2, se uskutečnilo dnes odpoledne na náměstí Míru. Součástí tradiční akce na začátek adventu bylo i rozdávání polévky. K dispozici bylo 200 porcí bramboračky. Rozdávání se ujala starostka Jana Černochová (ODS) a další členky a členové Rady městské části Praha 2.

„Adventní čas je obdobím očekávání a právě na 2. prosince letos připadla první adventní neděle. Adventní zastavení u Ludmily je tradiční akce, při které mi je potěšením přát lidem klidný advent, který by se měl nést v milé atmosféře blížících se Vánoc,“ uvedla Jana Černochová.

Místostarostka Alexandra Udženija (ODS) přišla na rozdávání s pomocnicí. Pomáhala jí dcera. „Sofinka tu se mnou byla už loni, rozdávání polévky jí šlo,“ sdělila Alexandra Udženija.

udzenija-dcera

Alexandra Udženija s dcerou

Rozlévání polévky se letos také ujali místostarosta Jan Kolář (ANO) a radní Renáta Kašická (ANO) a Michal Zuna (TOP 09). Odpolední akci završilo slavnostní rozsvícení vánočního stromu v režii místostarosty Jana Korsesky (ODS).

kolar-kasicka

Renáta Kašická a Jan Kolář


Vánoční koncert v Kulturním centru Prahy 5

Dnes v 09:40

Kulturní centrum Prahy 5 pořádá v pondělí 17. prosince v 16:30 hodin vánoční koncert. Adventní a vánoční písně budou hrát žáci hudebních kurzů lektorů Jana Rychetského, Karla Hälbiga a Vojtěcha Racka.

Jakub Jan Ryba ve Vysočanech: Hej, mistře

Včera v 09:49

Mimořádný předvánoční koncert v římskokatolickém kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech pořádá městská část Praha 9 v rámci Cyklu koncertů vážné hudby.

Praha 5 zve na Adventní sobotu s beuronským uměním

Včera v 09:35

Dnes se od 14:30 hodin koná prohlídka kostela Zvěstování Panně Marii při klášteře sv. Gabriela v Praze 5.

Neděle: Třetí adventní koncert v Praze 5

14. prosince 2018 v 10:56

Třetí z tradičních adventních koncertů, které pořádá pátá městská část, se koná v neděli 16. prosince v obřadní síni ve Stroupežnického ulici č. 10.

Adventní večer plný hudby a duchovna, Jan Kalousek, Norbi Kovács. Zítra v Šabachově parku

13. prosince 2018 ve 12:28

Sobota: Vánoční perličky v Portheimce

13. prosince 2018 v 10:50

Workshop pro děti i dospělé v sobotu 15. prosince v Portheimce – Muzeu skla. Vyrobit si můžete vlastní ozdobu z korálků a tlačených perlí pod vedením odborných lektorek. Praha 5 zve na workshop s názvem Vánoční perličky.

Praha 9 zve na Vánoční trhy na náměstí OSN

13. prosince 2018 v 10:05

Na Náměstí OSN ve Vysočanech v Praze 9 je letos poprvé vánoční trh, na kterém můžete zakoupit tradiční vánoční předměty, jako adventní věnce, svíčky.

Staročeské Vánoce na Kubáni

13. prosince 2018 v 09:44

Tradiční vánoční akce na Kubánském náměstí v Praze 10. Od 10:00 do 13:00 je připraven dobový program, tradiční vánoční zvyky a řemesla, vánoční dílny pro děti.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

13. prosince 2018 v 09:14

Česká mše vánoční v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, pod záštitou kardinála Mons. Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského a primase českého a Milana Wenzla, starosty MČ Praha 15 se letos koná 20. prosince od 19 hodin.

Rybovka na Letné

12. prosince 2018 ve 12:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Další články
Nahoru