Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy zruší výběr dodavatele výstavby parkovacího domu P+R na Opatově
Vizualizace P+R Opatov. Zdroj: Satra

Vedení Prahy zruší výběr dodavatele výstavby parkovacího domu P+R na Opatově

Pražský magistrát zruší výběr dodavatele výstavby parkovacího domu P+R na Opatově. Důvodem jsou námitky některých z účastníků řízení a stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který v prvostupňovém rozhodnutí konstatoval porušení zákona o veřejných zakázkách. Proti tomu podal magistrát rozklad. Nakonec se však radní nyní rozhodli zrušit výběr dodavatele. Zaslané nabídky bude magistrátní komise znovu vyhodnocovat. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Magistrát původně vybral na konci loňského roku jako vítěze sdružení společností Společnost P+R Opatov – BAK & MTS DIZ & GG. Proti tomu další z účastníků podal několikrát námitky a tendr kritizoval rovněž ÚOHS. Město tak dosud nemá vybraného právoplatného vítěze veřejné zakázky.

Čtyřpodlažní parkovací dům na Jižním Městě s necelou pětistovkou míst má zajistit dojíždějícím řidičům parkování v návaznosti na metro a autobusy městské hromadné dopravy. Na střeše domu město plánuje vybudovat park, který má sloužit mimo jiné i seniorům z blízkého domova důchodců.

Praha v roce 2021 dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut zhruba za půl miliardy korun. Letos v červnu dokončila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, který nabízí téměř 400 stání.

Další dům magistrát plánuje například na Zličíně. P+R parkoviště jsou určená především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli tím, že řidiči zanechají auto na kraji města a pokračují MHD.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru