Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vedení Prahy začne řešit budoucnost Dominikánského dvora v Braníku
Zimní pohled na Dominikánský dvůr- Foto: archiv

Vedení Prahy začne řešit budoucnost Dominikánského dvora v Braníku

Vedení hlavního města se začne zabývat budoucností Dominikánského dvora v Braníku. Společně s radnicí Prahy 4 začne hledat, co by v něm po rekonstrukci mohlo vzniknout. Na dotaz ČTK to uvedl městský radní Adam Zábranský (Piráti). Budova je nyní ve špatném stavu a je nutné ji zrekonstruovat. Kdy se tak stane, zatím není jasné.

Bývalý Dominikánský dvůr pochází ze třetí čtvrtiny 17. století. Dominikáni tam přišli v roce 1625. Z původních čtyř křídel se dochovaly tři včetně zvonice z roku 1761.

„Určitě se budu zabývat budoucností Dominikánského dvora na Praze 4, který je aktuálně ve špatném technickém stavu. Ve spolupráci s radnicí Prahy 4 budeme hledat vhodné využití, neboť je to zajímavý a cenný objekt," uvedl Zábranský.

Radnici čtvrté městské části byl areál svěřen v roce 1996. Chtěla ho zrekonstruovat a zřídit v něm kulturně výchovné středisko doplněné o léčebné a pečovatelské zařízení. Záměr však kvůli nedostatku peněz na opravu neuskutečnila.

Dvůr měla od roku 2014 pronajatý společnost Zemský pivovar. Podle radnice neplnila smlouvu, a proto nájemní vztah se soukromníkem v druhé polovině roku 2017 ukončila.

Společnost navíc podle radnice v daném termínu neprokázala, že má peníze na slibované opravy. Podle původních plánů měla v chátrající památce vybudovat minipivovar a hotel. Firma výtky vždy odmítala.

Radnice Prahy 4 v roce 2019 začala s magistrátem jednat o tom, že by budovu vzal zpět do své správy, což se nakonec stalo v roce 2020. Tehdejší vedení hlavního města uvažovalo, že by v areálu po rekonstrukci mohla být waldorfská škola. Ani tento záměr nebyl dosud realizován.

Areál Dominikánského dvora tvoří tři pozemky o celkové výměře 2914 metrů čtverečních a budova. Součástí areálu je dochovaná věž se zvonem z roku 1761.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru