Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy začne řešit budoucnost Dominikánského dvora v Braníku
Zimní pohled na Dominikánský dvůr- Foto: archiv

Vedení Prahy začne řešit budoucnost Dominikánského dvora v Braníku

Vedení hlavního města se začne zabývat budoucností Dominikánského dvora v Braníku. Společně s radnicí Prahy 4 začne hledat, co by v něm po rekonstrukci mohlo vzniknout. Na dotaz ČTK to uvedl městský radní Adam Zábranský (Piráti). Budova je nyní ve špatném stavu a je nutné ji zrekonstruovat. Kdy se tak stane, zatím není jasné.

Bývalý Dominikánský dvůr pochází ze třetí čtvrtiny 17. století. Dominikáni tam přišli v roce 1625. Z původních čtyř křídel se dochovaly tři včetně zvonice z roku 1761.

„Určitě se budu zabývat budoucností Dominikánského dvora na Praze 4, který je aktuálně ve špatném technickém stavu. Ve spolupráci s radnicí Prahy 4 budeme hledat vhodné využití, neboť je to zajímavý a cenný objekt," uvedl Zábranský.

Radnici čtvrté městské části byl areál svěřen v roce 1996. Chtěla ho zrekonstruovat a zřídit v něm kulturně výchovné středisko doplněné o léčebné a pečovatelské zařízení. Záměr však kvůli nedostatku peněz na opravu neuskutečnila.

Dvůr měla od roku 2014 pronajatý společnost Zemský pivovar. Podle radnice neplnila smlouvu, a proto nájemní vztah se soukromníkem v druhé polovině roku 2017 ukončila.

Společnost navíc podle radnice v daném termínu neprokázala, že má peníze na slibované opravy. Podle původních plánů měla v chátrající památce vybudovat minipivovar a hotel. Firma výtky vždy odmítala.

Radnice Prahy 4 v roce 2019 začala s magistrátem jednat o tom, že by budovu vzal zpět do své správy, což se nakonec stalo v roce 2020. Tehdejší vedení hlavního města uvažovalo, že by v areálu po rekonstrukci mohla být waldorfská škola. Ani tento záměr nebyl dosud realizován.

Areál Dominikánského dvora tvoří tři pozemky o celkové výměře 2914 metrů čtverečních a budova. Součástí areálu je dochovaná věž se zvonem z roku 1761.


Autor: ČTK

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru