Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru
Mám Vás rád Willy a Todde aneb Fiakrista na Staroměstském náměstí. Foto: cechfiakristu.cz

Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru

Vedení hlavního města ustavilo dočasnou pracovní skupinu, která bude řešit zákaz koňských povozů v centru. Jejím úkolem bude posoudit argumenty pro i proti provozování fiakrů a případně vytvořit podmínky, za kterých by fiakry mohly být provozovány. V čele skupiny bude šéf magistrátního odboru legislativního a právního Tomáš Havel a členy mimo jiné městští zastupitelé a zástupci magistrátních odborů, fiakristů, veterinářů nebo chovatelů koní. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní.

Městští radní loni v prosinci schválili změnu tržního řádu, kterou by od ledna 2023 byla zrušena stanoviště pro kočáry na Staroměstském náměstí. Rozhodnutí vedení města kritizovali opoziční zastupitelé, kteří vznik komise navrhli a následně radním uložili, aby ji zřídili.

„Účelem skupiny bude posouzení argumentů všech zúčastněných k otázce zrušení stanovišť pro koňské povozy a případné budoucí podoby jejich provozu na území hlavního města," píše se v dokumentu.

Vznikne rovněž metodika, podle které se bude provoz fiakrů řídit a která bude zahrnovat veškeré předpisy, dozor veterinární správy a stanovení vhodných tras.

Kromě Havla budou členy skupiny radní Adam Zábranský (Piráti), europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) a dále také například ředitel magistrátního odboru dopravy, vedoucí právního oddělení či oddělení využití a správy objektů.

Přizván je také Josef Kočovský z cechu fiakristů a povozníků, Cyril Neumann z České zemědělské univerzity nebo Lenka Gotthardová z Národního hřebčína v Kladrubech nad Vltavou.

Město z turistických atrakcí nabízených v centru dříve zakázalo mimo jiné vozítka segway, takzvaná pivní kola nebo vystupování v obřích kostýmech. Diskuse se vede také o sdílených elektrických koloběžkách, na jejichž nezodpovědné užívání si stěžují centrální městské části a místní obyvatelé.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru