Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru
Mám Vás rád Willy a Todde aneb Fiakrista na Staroměstském náměstí. Foto: cechfiakristu.cz

Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru

Vedení hlavního města ustavilo dočasnou pracovní skupinu, která bude řešit zákaz koňských povozů v centru. Jejím úkolem bude posoudit argumenty pro i proti provozování fiakrů a případně vytvořit podmínky, za kterých by fiakry mohly být provozovány. V čele skupiny bude šéf magistrátního odboru legislativního a právního Tomáš Havel a členy mimo jiné městští zastupitelé a zástupci magistrátních odborů, fiakristů, veterinářů nebo chovatelů koní. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní.

Městští radní loni v prosinci schválili změnu tržního řádu, kterou by od ledna 2023 byla zrušena stanoviště pro kočáry na Staroměstském náměstí. Rozhodnutí vedení města kritizovali opoziční zastupitelé, kteří vznik komise navrhli a následně radním uložili, aby ji zřídili.

„Účelem skupiny bude posouzení argumentů všech zúčastněných k otázce zrušení stanovišť pro koňské povozy a případné budoucí podoby jejich provozu na území hlavního města," píše se v dokumentu.

Vznikne rovněž metodika, podle které se bude provoz fiakrů řídit a která bude zahrnovat veškeré předpisy, dozor veterinární správy a stanovení vhodných tras.

Kromě Havla budou členy skupiny radní Adam Zábranský (Piráti), europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) a dále také například ředitel magistrátního odboru dopravy, vedoucí právního oddělení či oddělení využití a správy objektů.

Přizván je také Josef Kočovský z cechu fiakristů a povozníků, Cyril Neumann z České zemědělské univerzity nebo Lenka Gotthardová z Národního hřebčína v Kladrubech nad Vltavou.

Město z turistických atrakcí nabízených v centru dříve zakázalo mimo jiné vozítka segway, takzvaná pivní kola nebo vystupování v obřích kostýmech. Diskuse se vede také o sdílených elektrických koloběžkách, na jejichž nezodpovědné užívání si stěžují centrální městské části a místní obyvatelé.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru