Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru
Mám Vás rád Willy a Todde aneb Fiakrista na Staroměstském náměstí. Foto: cechfiakristu.cz

Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru

Vedení hlavního města ustavilo dočasnou pracovní skupinu, která bude řešit zákaz koňských povozů v centru. Jejím úkolem bude posoudit argumenty pro i proti provozování fiakrů a případně vytvořit podmínky, za kterých by fiakry mohly být provozovány. V čele skupiny bude šéf magistrátního odboru legislativního a právního Tomáš Havel a členy mimo jiné městští zastupitelé a zástupci magistrátních odborů, fiakristů, veterinářů nebo chovatelů koní. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní.

Městští radní loni v prosinci schválili změnu tržního řádu, kterou by od ledna 2023 byla zrušena stanoviště pro kočáry na Staroměstském náměstí. Rozhodnutí vedení města kritizovali opoziční zastupitelé, kteří vznik komise navrhli a následně radním uložili, aby ji zřídili.

„Účelem skupiny bude posouzení argumentů všech zúčastněných k otázce zrušení stanovišť pro koňské povozy a případné budoucí podoby jejich provozu na území hlavního města," píše se v dokumentu.

Vznikne rovněž metodika, podle které se bude provoz fiakrů řídit a která bude zahrnovat veškeré předpisy, dozor veterinární správy a stanovení vhodných tras.

Kromě Havla budou členy skupiny radní Adam Zábranský (Piráti), europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) a dále také například ředitel magistrátního odboru dopravy, vedoucí právního oddělení či oddělení využití a správy objektů.

Přizván je také Josef Kočovský z cechu fiakristů a povozníků, Cyril Neumann z České zemědělské univerzity nebo Lenka Gotthardová z Národního hřebčína v Kladrubech nad Vltavou.

Město z turistických atrakcí nabízených v centru dříve zakázalo mimo jiné vozítka segway, takzvaná pivní kola nebo vystupování v obřích kostýmech. Diskuse se vede také o sdílených elektrických koloběžkách, na jejichž nezodpovědné užívání si stěžují centrální městské části a místní obyvatelé.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru