Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru
Mám Vás rád Willy a Todde aneb Fiakrista na Staroměstském náměstí. Foto: cechfiakristu.cz

Vedení Prahy ustavilo skupinu řešící zákaz fiakrů v historickém centru

Vedení hlavního města ustavilo dočasnou pracovní skupinu, která bude řešit zákaz koňských povozů v centru. Jejím úkolem bude posoudit argumenty pro i proti provozování fiakrů a případně vytvořit podmínky, za kterých by fiakry mohly být provozovány. V čele skupiny bude šéf magistrátního odboru legislativního a právního Tomáš Havel a členy mimo jiné městští zastupitelé a zástupci magistrátních odborů, fiakristů, veterinářů nebo chovatelů koní. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní.

Městští radní loni v prosinci schválili změnu tržního řádu, kterou by od ledna 2023 byla zrušena stanoviště pro kočáry na Staroměstském náměstí. Rozhodnutí vedení města kritizovali opoziční zastupitelé, kteří vznik komise navrhli a následně radním uložili, aby ji zřídili.

„Účelem skupiny bude posouzení argumentů všech zúčastněných k otázce zrušení stanovišť pro koňské povozy a případné budoucí podoby jejich provozu na území hlavního města," píše se v dokumentu.

Vznikne rovněž metodika, podle které se bude provoz fiakrů řídit a která bude zahrnovat veškeré předpisy, dozor veterinární správy a stanovení vhodných tras.

Kromě Havla budou členy skupiny radní Adam Zábranský (Piráti), europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) a dále také například ředitel magistrátního odboru dopravy, vedoucí právního oddělení či oddělení využití a správy objektů.

Přizván je také Josef Kočovský z cechu fiakristů a povozníků, Cyril Neumann z České zemědělské univerzity nebo Lenka Gotthardová z Národního hřebčína v Kladrubech nad Vltavou.

Město z turistických atrakcí nabízených v centru dříve zakázalo mimo jiné vozítka segway, takzvaná pivní kola nebo vystupování v obřích kostýmech. Diskuse se vede také o sdílených elektrických koloběžkách, na jejichž nezodpovědné užívání si stěžují centrální městské části a místní obyvatelé.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Dnes v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru