dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Vedení Prahy: Termín a výši slevy na roční kupony MHD chceme nejdříve konzultovat s Vídní
Ilustrační foto: archiv

Vedení Prahy: Termín a výši slevy na roční kupony MHD chceme nejdříve konzultovat s Vídní

O záměru pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) zlevnit roční kupon na pražskou MHD o 1100 korun na 3650 korun se ví prakticky od doby, kdy se o tomto politickém partnerství začalo mluvit. Stejně dlouho se spekuluje, kdy začne sleva platit. Nejdříve se poradíme s Vídní, zní nyní z vedení metropole.

Proč chce nová koalice na magistrátu konzultovat svůj záměr zrovna s rakouskou metropolí? Ta ke snížení ceny za roční kupon přistoupila před dvěma lety, místo 449 euro stojí 365 euro.

Anketa

Vedení Prahy asi na jaře zlevní roční kupon na MHD. Jak podle vás slevu vyhodnotí po roce?

„Chceme znát podmínky a všechna doprovodná opatření, která realizovala Vídeň v souvislosti se zlevněním roční jízdenky, a proto oslovím představitele rakouské metropole. Na základě těchto konzultací následně upřesníme podmínky i termín zavedení této slevy i v Praze,“ vysvětlil náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek (ČSSD).

„Po každém čtvrtletí vyhodnotíme aktuální vývoj tržeb a nákladů a vytvoříme rozpočtovou rezervu, která bude sloužit k pokrytí případné vyšší kompenzace dopravcům pramenící z nižších tržeb po zlevnění ročního kuponu,“ pokračoval Dolínek.

Celkové vyhodnocení se uskuteční přibližně po roce od zlevnění ročního kuponu. Potom město rozhodne, zda bude sleva pokračovat, či kupony podraží.


Další články
Nahoru